Європейська комісія налагоджує координацію працюють на території Європейського Союзу підприємств з виробництва та розповсюдження вакцин від коронавируса і з цією метою зібрала в понеділок дводенне загальносоюзне нараду.
Про це заявив комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, передає «Інтерфакс-Україна».
"Мета цього заходу - пошук партнерів, щоб налагодити нові зв'язки і партнерські відносини в виробничих ланцюжках і ланцюжках поставок", - зазначив він.
При цьому Бретон підкреслив, що "зростання виробництва вакцин в Європі безпрецедентний і забезпечить як найближчі, так і середньострокові потреби у вакцинації". Але потрібно працювати з промисловістю, щоб краще використовувати існуючі в ЄС потужності і створювати нові.
Вакцинація в Європі зіткнулася з розбіжностями між централізованими закупівлями і розподілом вакцин по державах, з одного боку, і виробництвом їх транснаціональними компаніями, що працюють на світовому ринку, з іншого.
Це перша в своєму роді загальносоюзна нарада щодо встановлення контактів, в якому беруть участь понад 300 приватних компаній з 25 держав-членів ЄС. Його мета полягає в тому, щоб розширити виробничі потужності для вакцини від COVID-19 в ЄС, усунути вузькі місця у виробництві і ланцюжках поставок.
Виконавчий заступник голови Єврокомісії Маргрет Вестагер в понеділок звернула увагу на лист, розісланий антимонопольним відомством ЄС, в якому містяться послаблення, що полегшують контакти між компаніями без порушення принципів вільної конкуренції. Воно полегшить кооперацію і обміни між компаніями, включаючи прямих конкурентів.
Зараз, коли вакцинація йде повним ходом, уряди все частіше розглядають "паспорти вакцини" - або інші форми свідоцтв про статус COVID-19 - як вихід з локдаунів і комендантської години, через які наземні перевезення практично припинилися.
Сертифікати дозволять людям пред'явити докази вакцинації і, таким чином, пропустити протоколи карантину при прибутті в нову країну.
Раніше Комісія ЄС заявила, що не поспішатиме з прийняттям рішення про видачу паспортів, поки значна частина її населення залишається невакцинованою.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов вважає, що Україні необхідно розробляти виготовлення власних вакцин.