Агресія Росії робить НАТО привабливішим для України – Financial Times

Поділитися
Агресія Росії робить НАТО привабливішим для України – Financial Times Зовнішня політика Росії робить НАТО привабливішим © flickr/NATO
Росія і США борються за сфери впливу, однак різними методами: Кремль залякує, а Вашингтон домовляється.

Зовнішня політика Росії, яка ґрунтується на ідеї про розподіл "сфер впливу", зосереджує зусилля на залякуванні сусідів заради політичного впливу у світі. Але агресивна поведінка Кремля робить 3 лише привабливішим.

Про це на сторінках Financial Times пише Гідеон Рахман. Оглядач нагадує, що Росія і Китай збираються наступного року провести спільні навчання в Середземному морі.

"Китайці і росіяни хочуть показати НАТО, що можуть патрулювати води в центральних районах Альянсу, так само як атлантичне військове об'єднання це робить біля китайських і російських кордонів", - пише автор.

Пекін і Москва прагнуть змінити світові правила політичної гри. І їхнє уявлення, на думку автора, ґрунтується на розподілі "сфер впливу". Росіяни хочуть мати право вето на політику своїх сусідів, таких як Україна.

В цей же час в США заступник радника з національної безпеки президента Тоні Блінкен сказав, що Вашингтон "відкидає поняття сфер впливу".

"Ми продовжуємо відстоювати право суверенних демократичних країн самим обирати собі альянси", - сказав американський чиновник.

В США вважають, що поділ "сфер впливу" легалізує бажання великих країн, як Росія і США, втручатися в політику незалежних держав. Але Пекін і Москва переконані, що позиція Вашингтона – це лише риторика. І американці так само прагнуть посилити свій вплив.

Але в США запевняють, що їхня глобальна військова присутність базується на добровільній домовленості про співпрацю.

"Схоже, Америка буде сповідувати те, що колись один з чиновників СРСР назвав "доктриною Сінатри": ідею, яка передбачає, що всі країни можуть йти своїм власним шляхом", - йдеться в статті.

Москва і Пекін будуть вказувати Вашингтону на помилки і невідповідності цій ідеї. Але все ж, на думку автора, добровільний альянс, який пропонує США – це значно краще ніж силовий примус, який сповідує Росія. Агресивна політика Кремля і спільні з КНР навчання в Середземному морі роблять НАТО ще більш привабливим.

Для України, яка впродовж останніх двох десятиліть зберігала нейтралітет, нині членство в Альянсі теж стало цікавим через агресію Росії. Президент Петро Порошенко відновлює інтеграцію України в НАТО.

Раніше Порошенко на спільній з президентом Литви Далею Грібаускайте прес-конференції сказав, що рішення про вступ України в НАТО буде прийматися на всеукраїнському референдумі.

Генсек НАТО заявив, що Україна зможе стати членом НАТО, коли виконає необхідні критерії і якщо цього захоче.

Росія вимагала 100% гарантій того, що Україна в НАТО не вступить.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі