Напередодні свого візиту до Москви Сі Цзіньпін написав статтю для російських ЗМІ "Завзято рухатися вперед, до нових перспектив дружби, співпраці та спільного розвитку Китаю та Росії". В ній він окреслює історичний шлях дружби Китаю та Росії, взаємні відносини у сфері торгівлі та розмірковує про війну Росії проти України.
"Майбутній мій візит до Росії націлений на зміцнення дружби, співробітництва та миру", – заявив Цзіньпін. Та додав, що товарообіг між Китаєм та Росією за підсумками 2022 року становив рекордні 190 млрд. доларів і збільшився на 116% порівняно з показником 10-річної давності.
"Обсяг взаємних інвестицій двох країн продовжує зростати. Благополучно реалізується низка стратегічно значущих проєктів співробітництва у сфері енергетики, космосу, авіації та транспортної взаємопов'язаності", - додав Сі Цзіньпін.
За його словами, необхідно збільшувати товарообіг між країнами, зміцнювати дипломатичні зв'язки, поглиблювати культурно-гуманітарні зв'язки, відновлювати туристичне співробітництво двох країн.
Висловився глава КНР і про війну Росії проти України: "Китай на основі самої суті того, що відбувається, незмінно займає об'єктивну і неупереджену позицію, докладає активних зусиль до сприяння примиренню та мирним переговорам".
"Озвучений мною ряд видінь є основним принципом Китаю при українському врегулюванні. Йдеться, зокрема, про необхідність дотримуватися цілей та принципів Статуту ООН, поважати резонні заклопотаності всіх держав у галузі безпеки, підтримувати всі зусилля, спрямовані на мирне врегулювання української кризи, та забезпечувати стабільність глобальних ланцюжків виробництва та постачання", – йдеться у статті Сі Цзіньпіна. Причому, він ніде не згадує, що саме Росія напала на Україну і, що саме російські війська наразі незаконно перебувають на території України.
На додачу лідер КНР написав, що "Китай та Росія, як попутники у розвитку та відродженні, будуть робити більший внесок у справу прогресу людської цивілізації".
Як відомо, лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрінеться з президентом РФ Владіміром Путіним під час офіційного візиту до Росії 20-22 березня. Путін вже озвучив очікування від майбутніх переговорів із лідером Китаю.
Нагадаємо, Китай раніше опублікував свій "мирний план" з 12 пунктів, проте, зазначають аналітики ISW, досі неясно, про які чіткіші китайські пропозиції щодо врегулювання війни може зараз йти мова. Чого дійсно домагалися у Пекіні, коли опублікували свідомо неприйнятний для всіх сторін "мирний план" щодо України, проаналізував у статті для ZN.UA "Китайський маджонг" ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.