Китай наполягає на переговорах з РФ: Кулеба провів перемовини з китайським міністром

Поділитися
Китай наполягає на переговорах з РФ: Кулеба провів перемовини з китайським міністром © depositphotos / eabff
В Китаї стурбовані «затримкою кризи».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба  і член Держради та глава МЗС Китаю Цінь Ган  провели розмову, під час якої обговорювали українську «формулу миру» та необхідність дотримання принципу територіальної цілісності, повідомив за підсумками розмови 16 березня український міністр.

«Під час телефонної розмови обговорили важливість принципу територіальної цілісності. Я підкреслив важливість «формули миру» для припинення агресії та відновлення справедливого миру в Україні», — написав Кулеба у Twitter.

Водночас китайська сторона наголосила на необхідності України та Росії сісти за стіл переговорів

«Китай стурбований затримкою ескалації кризи та можливістю її виходу з-під контролю. Ми сподіваємося, що всі сторони зберігатимуть спокій, раціональність і стриманість, відновлять мирні переговори якнайшвидше та домагатимуться повернення на колію політичне врегулювання. Сподіваємося, що Україна та Росія збережуть надію на діалог і переговори, і якими б складними вони не були, вони не закриють двері для політичного вирішення», - йдеться в заяві китайського відомства.

Зокрема Цінь Ган заявив, що Китай завжди дотримувався «об’єктивної та справедливої позиції щодо українського питання» та зобов’язувався сприяти мирним переговорам.

У річницю російського вторгнення  МЗС Китаю опублікувало свою «позицію щодо політичного врегулювання української кризи» із 12 пунктів, серед яких повага до суверенітету всіх країн; відмова від менталітету холодної війни; припинення бойових дій; відновлення мирних переговорів; вирішення гуманітарної кризи; захист цивільного населення та військовополонених; безпека атомних електростанцій; зниження стратегічних ризиків; сприяння експорту зерна; припинення односторонніх санкцій; підтримання стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок; сприяння постконфліктній відбудові.

Водночас Україна наполягає на реалізації озвученої на саміті G20 в листопаді формулі миру Володимира Зеленського, який поставив десять вимог, які потрібні для припинення війни в Україні. 

Чого насправді  добивалися в Пекіні, коли опублікували завідомо неприйнятний для усіх сторін «мирний план», проаналізував  в статті для ZN.UA ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін «Китайський маджонг».

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі