Китайські компанії продавали Росії гвинтівки, бронежилети й комплектуючі дронів – Politico

16 березня, 2023, 22:43 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Спорядження з КНР йшло як прямими поставками, так і через інші країни.

Китайські компанії продавали Росії гвинтівки, бронежилети й комплектуючі дронів – Politico
© depositphotos/MattiaATH

Китайські компанії з червня по грудень минулого року відправили російським організаціям тисячу штурмових гвинтівок та інше обладнання, яке могло бути використане у військових цілях на території України, у тому числі комплектуючі безпілотників і бронежилети, пише Politico із посиланням на митні дані ImportGenius.

Більше того, серед постачальників є пов’язана з урядом КНР компанія. Йдеться про один з найбільших державних оборонних підрядників China North Industries Group Corporation Limited, який у червні 2022-го передав гвинтівки російській "Тєхкрім", яка співпрацює з владою та військами РФ. 

Йдеться про модель CQ-A, яка створена за зразком автомату M16, але позначена в даних як "цивільна мисливська рушниця". Їх використовує воєнізована поліція Китаю та збройні сили "від Філіппін до Південного Судану та Парагваю".

Наприкінці 2022 року організації держави-агресора також отримали 12 партій запчастин для БПЛА і понад 12 тонн бронежилетів від китайських підприємств через Туреччину.

Компанія Da-Jiang Innovations Science & Technology Co. (DJI) у листопаді та грудні надсилала невеликому ворожому дистриб’ютору запчастини для дронів, зокрема батареї та камери, через Об’єднані Арабські Емірати. DJI перебуває під санкціями США з 2021 року за надання КНР безпілотників для спостереження за уйгурською меншиною.

Читайте також: Китай наполягає на переговорах з РФ: Кулеба провів перемовини з китайським міністром

У грудні минулого року Росії також вдалося імпортувати понад 800 тонн бронежилетів на близько 10 мільйонів доларів, виготовлених турецькою компанією Ariteks. Більшу частину постачали безпосередньо з Туреччини, хоча деякі везли через Об'єднані Арабські Емірати. Окупанти також придбали деякі бронежилети від китайської компанії Xinxing Guangzhou Import & Export Co.

У Politico зазначили, що ці дані не демонструють надання Пекіном значної кількості озброєнь саме з метою військової підтримки Москви, хоча показують відправку їй обладнання "подвійного призначення" – комерційних товарів, які могли бути використані у війні проти України.

За даними видання, дрони та компоненти до них продовжують постачати з Китаю в Росію, попри обіцянку принаймні однієї компанії призупинити торгівлю з Україною та РФ, щоб уникнути підтримки військових зусиль своєю продукцією.

Крім цього, окупанти місяцями отримували навігаційне обладнання, супутникові знімки, компоненти транспортних засобів та інші деталі від кількох країн, у тому числі Китая, з метою продовження війни проти нашої держави.

Вороже державне оборонне підприємство "Рособоронекспорт" імпортувало мікрочіпи, тепловізійні пристрої та запчастини, у тому числі газотурбінні двигуни, від початку 2022 року з різних країн "від Китаю до Сербії та М’янми".

Поки точно не відомо, чи використовує РФ згадані вище штурмові гвинтівки CQ-A на полі бою, однак дрони DJI загарбників були помічені над Україною. Водночас, речник посольства КНР у Вашингтоні заперечив причетність його країни до поставок озброєнь якійсь стороні й наголосив на прагненні "сприяти мирним переговорам".

Читайте також: Сі Цзіньпін планує поговорити із Зеленським після зустрічі з Путіним – WSJ

"Товари подвійного призначення також можуть бути способом для Китаю тихо посилити свою підтримку Москви, уникнувши при цьому репресій, застосуванням яких офіційні особи у Вашингтоні та Європі погрожували останніми тижнями у разі, якщо Китай почне надсилати зброю російським військам", – йдеться в матеріалі.

Раніше російський міністр оборони Сєргєй Шойгу заявив, що двосторонні відносини РФ з КНР вийшли на "безпрецедентно високий" рівень, і це нібито має сприяти стабільності у всьому світі. До цього главою оборонного відомства Китаю призначили генерала Лі Шанфу, який перебуває під санкціями США за співпрацю з Росією.

Related video

Після повідомлень США і НАТО про ймовірний розгляд Пекіном питання надання летальної військової допомоги Москві, у американській розвідці припустили, що Китай продовжить співпрацювати з РФ у багатьох сферах, попри міжнародне засудження її війни проти України, оскільки прагне кинути виклик Штатам. 

Дивіться спецтему: У Сумах хочуть скоротити комендантську годину Наразі вже ініційовано звернення до військової адміністрації. У нас немає жодних доказів тому, що саме Путін відвідував окупований Маріуполь – ГУР У розвідці вважають, що візит кремлівського диктатора до Маріуполя зрежисований. Окупанти завезли в Розівку на Запоріжжі чотири КАМАЗи з важкопораненими Окупантам не вистачає шпиталів. Синод УПЦ МП звернувся до Зеленського: просять не забирати Лавру й "засуджують" вторгнення РФ Церква у різні способи доводить свою "проукраїнську позицію" та скаржиться на "безпідставну дискредитацію". Світ не повинен вводитися в оману спробами Китаю заморозити конфлікт в Україні – Білнкен За словами державного секретаря США, Пекін ймовірно не вважає, що Росія повинна нести відповідальність за воєнні злочини на території України.
Підготував/ла : Максим Царук
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК