Європейський Союз почав роботу над четвертим пакетом санкцій проти режиму білоруського диктатора Алєксандра Лукашенка. Про це на своїй сторінці в Твіттер повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк.
"Робота над четвертим пакетом санкцій ЄС щодо Білорусі повільно почала. Я передбачаю, що вони більше будуть зосереджені на співробітниках міліції/безпеки, а не на "грошах", що стоять за режимом, але ще рано говорити напевно", - написав Джозвяк.
work on a 4th EU sanctions package on #Belarus has slowly started. I predict that they will focus more on targeting police/security officials rather than going after "the money" behind the regime but it is still early days
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) March 10, 2021
Олександр Лукашенко став президентом Білорусі в 1994 році. Він кілька разів проводив референдуми і міняв Конституцію, щоб розширити свої повноваження і продовжити термін перебування при владі.
У серпні минулого року в Білорусі спалахнули протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.
Сім вропейських держав, включаючи Україну, доєдналися до санкцій, які Європейський Союз ввів проти чиновників режиму Олександра Лукашенка. Крім України санкції підтримали країни-кандидати в члени ЄС Північна Македонія, Чорногорія та Албанія, а також Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія, що входять до Європейської економічної зони. Політику цих держав буде приведено у відповідність до рішень Ради ЄС про санкції.
Також санкції проти режиму Лукашенка ввели Велика Британія і Канада. Офіційний Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом. Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій.
У той же час, Україна не збирається вводити економічні санкції проти Білорусі. Детальніше про це читайте в статті Володимира Кравченка "Заручники економіки" для ZN.ua.