Російські мобілізовані, перекинуті в Білорусь, жорстокіші за регулярну армію РФ — ЗМІ

Поділитися
Російські мобілізовані, перекинуті в Білорусь, жорстокіші за регулярну армію РФ — ЗМІ © Getty Images
Режим Лукашенка не може захистити своїх громадян від російського свавілля, позаяк, як і сам диктатор, боїться погіршення відносин з Москвою. 

Російське військове командування перекидає деяку частину мобілізованих "резервістів" на територію Білорусі, аби поповнити підрозділи, раніше розбиті ЗСУ, й зібрати нові боєздатні сили. Проте "24 канал", посилаючись на свої джерела в спецслужбах, заявляє, що після приїзду росіян на територію республіки там збільшилася кількість злочинів, скоєних в стані алкогольного сп'яніння. 

Зокрема, йдеться про пограбування, зґвалтування та навіть вбивство. 

"Командири російських угруповань навіть не намагаються контролювати своїх підлеглих. Навпаки – мобілізованих заохочують до скоєння злочинів проти цивільного населення Білорусі", - пишуть ЗМІ. 

Білоруські правоохоронці, які фактично є підконтрольними РФ, нічого не можуть зробити з безкарністю прибулих "резервістів". Ба більше, мобілізовані відрізняються від регулярних військ РФ ще більшою жорстокістю до людей, які намагаються протистояти їм злочинам. 

"Всього лише за кілька днів свого перебування "на навчаннях" нещодавно перекинуті до Білорусі представники російського контингенту скоїли понад 30 зґвалтувань та 9 пограбувань. Крім того, путінських ординців підозрюють у вбивстві молодого чоловіка, який став випадковим свідком скоєння росіянами сексуального злочину", - пише ЗМІ. 

Тим часом білоруським правоохоронцям дали наказ затягувати з розслідуванням справ, зменшити кількість написаних заяв та знайти людей, на яких можна перекласти відповідальність з мобілізованих. Ба більше, заборонений витік інформації про такі злочини в ЗМІ.  Все це через те, що режим білоруського диктатора Аляксандра Лукашенка, як і він сам, не хоче псувати відносини з РФ. 

"Погіршує ситуацію ще той факт, що частина мобілізованих – випущені з-за ґрат в'язні, які об'єдналися у невеликі бандформування. Штабами для цих угруповань служать школи, покинуті склади та ангари, куди й заселили мобілізованих з Росії", - пишуть ЗМІ. 

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни США вважають, що безпосередня участь Білорусі у війні проти України на стороні Росії залишається малоймовірною. При цьому в ГУР МО повідомляють, що РБ готується прийняти 20 тисяч новомобілізованих російських військовослужбовців.

Та секретар РНБО Олексій Данілов нещодавно попередив, що у разі нових атак із території Білорусі Україна відповість. При цьому він уточнив, що не очікує, що військові РБ братимуть участь в них. 

У Кремлі ухвалили рішення про те, що білоруські військові мають брати безпосередню участь у війні. Лукашенко намагається утриматись від цього кроку. Але поле для маневру має обмежене. Про цілі Путіна, про ризики для Лукашенка та про те, що необхідно зробити країнам Заходу — читайте у статті Володимира Кравченка "Чи вторгнуться війська Лукашенка в Україну?". 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі