Замовники Boeing відмовляються від раніше підписаних контрактів на покупку літаків

Поділитися
Замовники Boeing відмовляються від раніше підписаних контрактів на покупку літаків Компанія втрачає замовників і пасажирів © Wikimedia commons
Компанія не може вийти з затяжного піке, яке сталося після другої катастрофи з людськими жертвами.

Компанія Boeing продовжує нести величезні збитки, які сталися після катастроф повітряних лайнерів, які спричинили кілька сотень людських жертв.

Національна авіакомпанія Індонезії Garuda Indonesia анулювала багатомільярдний контракт з Boeing на покупку 49 пасажирських літаків 737 MAX 8 після двох катастроф, які сталися за участю цього лайнера. Про це з посиланням на офіційного представника індонезійського перевізника повідомляє агентство France Presse, передає Капітал.

"Ми направили Boeing лист з проханням анулювати замовлення. Пасажири Garuda втратили довіру і не хочуть літати на Boeing 737 MAX", - заявив представник компанії Іхсан Розан.

За словами співрозмовника агентства, авіакомпанія вже отримала за контрактом один з 50 літаків Boeing 737 MAX 8. Залишати цей лайнер або повертати виробникові - це питання поки не вирішене, додав він. Відмовлятися від інших літаків Boeing індонезійська перевізник не має наміру.

Це перший підтверджений випадок повного розірвання контракту з американським авіавиробників після катастрофи, яка відбулася в середині березня. Тоді Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Ethiopian Airlines розбився в Африці, загинули 157 осіб. До цього, в жовтні минулого року, сталася аварія пасажирського літака аналогічної моделі в Індонезії. Жертвами тієї катастрофи стали 189 осіб.



10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі