Рішення було прийнято після того, як практично всі країни заборонили польоти Boeing, тобто, фактично, під тиском світової спільноти, проте Трамп підкреслив, що просто з'явилися нові докази, які стали відомі в ході розслідування. Однак Трамп пошкодував про те, що рішення призупинити польоти або відмовитися від використання літаків іншими країнами було прийнято. Він пояснив це рядом причин, включаючи психологічні, хоча вважає, що робити цього було не варто.
Президент сказав, що після переговорів з міністром транспорту Елейн Прат, а також з генеральним директором Boeing і виконуючим обов'язки адміністратора FAA, було вирішено припинити всі польоти.
І вперше Трамп прямо висловив співчуття жертвам катастрофи, назвавши це "жахливою трагедією".
Між тим, Ефіопія буде перевозити "чорні ящики" рейсом Ефіопських Авіаліній до іншої країни, про що офіційно оголошено в середу, що дещо сповільнить початкове розслідування. Однак це необхідно, тому що, за заявою ефіопських офіційних осіб, в країні немає технології, яка потрібна для аналізу даних про політ і диктофонів кабіни, які містять ключову інформацію про те, як і чому літак розбився в неділю, в результаті чого загинули 157 людей на борту. Країна, куди будуть спрямовані "чорні ящики" для дослідження і розшифровки записів, поки не називалася.
Це друге падіння Boeing за останні місяці.
Канада стала останньою країною, яка призупинила польоти лайнерів MAX у середу, 13 березня, зупинивши 41 літак в країні і заборонивши іншим входити в її повітряний простір. Канада приєдналася до ЄС, Великобританії та багатьох інших країн і авіакомпаній, залишивши США практично на самоті.
Нагадаємо, 10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнеркомпанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.
На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.
Раніше пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників.