Експерти німецького Інституту економічних досліджень (Ifo) спробували підрахувати, який негативний економічний ефект можуть мати для Німеччини тимчасове закриття шкіл і переклад школярів на дистанційне навчання під час пандемії.
Негативний ефект пов'язаний в першу чергу з погіршенням освіти при введенні подібного формату, пише в газеті Handelsblatt економіст Ifo Людгер Вессманн.
За його словами, закриття шкіл і дистанційний формат може привести до "величезного економічного збитку, як для окремих школярів, так і для економіки в цілому", тому що "ніщо в економіці освіти не має настільки ґрунтовних підтверджень, як зв'язок між освітою і доходами".
В Інституті економічних досліджень підрахували, що 18 тижнів закриття шкіл - 12 тижнів навесні 2020 року і 6 тижнів зараз - можуть коштувати німецькій економіці € 3,3 трлн до кінця XXI століття.
Вессманн вважає, що якщо школи залишаться закритими до кінця лютого, що цілком ймовірно через тривале зростання заражень, це може привести до зниження доходів нинішніх школярів протягом життя в середньому на 4,5%. А якщо школи залишаться закритими до кінця березня, втрати німецької економіки в цілому виростуть до €4 трлн.
За словами Вессманна, в Нідерландах підрахували, що закриття шкіл на вісім тижнів привело до того, що на випускних іспитах школярі показали недостатні знання, рівноцінні втраті 20% навчального року, тобто тим самим восьми тижнів.
Уточнюється, що в Нідерландах дистанційне навчання було налагоджено краще, ніж у Німеччині, так що в Німеччині втрати виявляться більш істотними. При дистанційному навчанні школярі з неблагополучних сімей сильніше відстають за програмою, в той час, як діти з сімей з більш високою освітою у батьків демонструють меншу відставання або взагалі не відстають.
Нагадаємо, канцлер Німеччини Ангела Меркель не приховує, що в країні можуть продовжити громадські обмеження в зв'язку з пандемією коронавірусу.
Розглядається продовження карантину до 15 лютого, пише видання Bild.
Видання посилається на документи, підготовлені для переговорів Меркель з главами федеральних земель ФРН. Зустріч запланована на вівторок, за підсумками якої відбудеться пресконференція.
Як повідомляється, поточний локдаун вже був продовжений один раз і триватиме до кінця січня. Він передбачає закриття магазинів, шкіл і ресторанів. Однак очікується, що сьогодні будуть також обговорені більш жорсткі заходи.
Раніше повідомлялося, що понад 400 000 жителів країн Євросоюзу померли в результаті інфікування коронавірусом.
Про це повідомила єврокомісар з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес в Європарламенті, пише Deutsche Welle.
Європейцям не на часі прощатися з пандемією враховуючи інформацію про появу нових варіантів коронавірусу, які є більш заразними, зазначила єврокомісар.
Кіріакідес назвала вакцини від коронавірусу "потужним інструментом в наших руках".
Пандемія COVID-19 зумовила і продовжує викликати багато соціальні зміни та трансформації. Обговорюючи їх, перш за все, мають на увазі негативні економічні наслідки, проблеми системи охорони здоров'я і медицини, проблеми психологічного характеру, породжувані різким обмеженням соціальних контактів. Детальніше в матеріалі "Пандемія може назавжди змінити вищу освіту".