Успішне звільнення українських територій з під окупації російських загарбників значною мірою залежить від того, наскільки предметною та стабільною буде військова підтримка західних союзників. В Латвії вважають, що їм варто надати Україні всю необхідну зброю, включно з танками і літаками. В Ризі наголошують, що настав час перестати догоджати країні-агресору. Про це заявили президент Латвії Еґілс Левітс та очільник міноборони Артіс Пабрікс, передає The Times.
«Захід, США, Євросоюз, усі західні демократичні держави повинні не тільки підтримувати, але й збільшувати військову допомогу Україні. Я вважаю, що Захід повинен дати Україні всю необхідну зброю», — сказав президент Латвії.
Він також звернув увагу на те, що Україна дуже ефективно використовує вже передане їй озброєння.
За словами міністра оборони Латвії, Захід «заохотив» Владіміра Путіна до агресивніших дій своєю нерішучістю через страх спровокувати ядерну війну. Тому зараз він повинен допомогти Києву «всім, крім власної армії, щоб звільнити окуповані території».
«Російська інформаційна війна та пропаганда мали значний вплив. Багато хто на Заході справді вважає, що будь-яка підтримка України може призвести до подальшої ескалації конфлікту і засмутити Путіна, Кремль, Росію. Але єдине, що провокує Росію — це слабкість. Я не бачу жодних причин, чому б Україні не отримати західну бронетехніку. Чому ні? Просто тому, що Росія може засмутитися?», — підкреслив Пабрікс.
Глава Міноборони Латвії додав, що війна Росії проти України схожа на Другу світову війну, в якій Москва діє як нацисти.
Раніше американський генерал також заявив, що США і НАТО повинні передати Україні більше зброї саме зараз, коли російська армія ослаблена.
Росія, як і в усі часи, розраховує на силу грошей, пропаганди та страху. Мовляв, настане зима, а з нею надійдуть захмарні рахунки за тепло в німецьких домівках і виникнуть байдужість до України, а бажано, й роздратування нею. Вірять у Москві і в те, що байдужість переможе на листопадових виборах до американського Конгресу. Та чи це так? Про те, чому Вашингтон підтримуватиме Київ і після виборів до Конгресу та чого нашій країні варто навчитися у Заходу, а Заходу — в України, читайте в статті Олександра Щерби «Україна і Захід: робота над помилками».