Євросоюз привітав ініціативу Росії про передання хімічної зброї у Сирії під міжнародний контроль, заявив прес-секретар голови дипломатії ЄС Кетрін Ештон Майкл Менн.
"Ми з цікавістю вивчаємо цю пропозицію", - сказав Менн. За його словами, ЄС закликає до того, щоб зацікавлені сторони відповідально підійшли до ініціативи Москви.
ЄС, у свою чергу, готовий допомогти у будь-який можливий спосіб" мирному врегулюванню в Сирії.
"Ми вітаємо будь-яку пропозицію, яка може сприяти зниженню насильства у Сирії", - сказав Менн. Він додав, що це "серйозна пропозиція, і її має бути реалізовано усіма сторонами".
ТАКОЖ: Сирія прийняла пропозицію Росії передати хімзброю під міжнародний контроль
План Росії підтримали також Японія, Китай, Іран і ряд інших країн.
"Ми сприймаємо пропозицію Росії позитивно, хоча ще необхідно уточнити деталі. Ми уважно вивчимо зміст пропозиції і будемо стежити за реакцією сирійського уряду, а також тісно співпрацювати з усіма зацікавленими країнами", - сказав генеральний секретар уряду Японії Йосіхіде Суга.
У той же час, західні політики вимагають чітких зобов'язань незастосування Дамаском хімічної зброї. Як заявив міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, пропозиція Росії - "новий шанс для політичного рішення", однак він закликав не пов'язувати з цим шансом надто великі надії.
Міністр оборони великої Британії Філіп Хеммонд заявив, що його країна виступає за будь-яке вирішення сирійської проблеми, яке б гарантувало те, що хімічна зброя більше не буде застосовуватися, проте Лондону необхідні точні гарантії.
ТАКОЖ: Обама згоден відкласти удари по Сирії, якщо Дамаск прийме пропозицію Москви про здачу хімзброї
Росія в даний час опрацьовує з сирійською стороною план дій щодо передання під міжнародний контроль хімічної зброї.
Як повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, цей план буде надано міжнародному співтовариству і всім зацікавленим сторонам найближчим часом. При цьому він буде доопрацьовуватися з участю генсека ООН, Організації з заборони хімічної зброї та членів Ради Безпеки ООН.
За словами Лаврова, він вже обговорював це питання з держсекретарем США3.
Нагадаємо, 9 вересня на прес-конференції в Лондоні Керрі попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародній спільноті. Пізніше президент США Барак Обама, який раніше ухвалив рішення про проведення військової операції в Сирії, також підтримав можливість вирішити питання дипломатичним шляхом. !zn
Читайте також:
Франція протягом дня представить на розгляд РБ ООН проект резолюції щодо Сирії
Сенат США відклав узгодження військової операції в Сирії
США дали шанс Башару Асаду уникнути війни: віддати всю хімзброю
НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн