НАТО відмовилося втручатися у сирійський конфлікт: Це справа окремих країн

Поділитися
НАТО відмовилося втручатися у сирійський конфлікт: Це справа окремих країн
Андерс Фог Расмуссен заявив, що роль НАТО у сирійському конфлікті обмежується проведенням консультацій. Альянс втрутиться у ситуацію тільки якщо знадобиться захищати Туреччину. При цьому він вважає, що "міжнародна відповідь" режиму Башара Асада необхідна.

НАТО поки не має наміру розширювати свою роль і брати участь у можливій відповіді на хімічну атаку у Сирії, це справа окремих країн, заявив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен.

"НАТО вже грає свою роль у кризі на даному етапі. У НАТО проводяться консультації, і ми готові захищати Туреччину. Я не бачу якоїсь іншої ролі НАТО", - зазначив Расмуссен, цитує ИТАР-ТАСС.

У той же час, він підкреслив, що хімічної зброї у Сирії не може не залишитися без твердої відповіді з боку міжнародного співтовариства.

"Нам потрібна тверда міжнародна відповідь для того, щоб не допустити застосування хімічної зброї у майбутньому. Це надішле сигнал диктаторам по всьому світу про те, що застосування хімзброї не залишиться без реакції", - сказав він.

New York Times: Обама не зважується вдарити по Сирії без схвалення Конгресу через перспективу атаки на Іран

На думку генсека НАТО, військове втручання у сирійський конфлікт має бути підкріплено значною публічною підтримкою.

"Давати військову відповідь - непросто для демократичних країн зробити це. Також важливо сформувати широку суспільну та політичну підтримку для такого кроку. І на це потрібен час", - сказав Расмуссен.

Він також висловив упевненість, що відповідальність за застосування хімзброї на території Сирії лежить на сирійському режимі, а не на повстанцях. "Я впевнений, що саме режим застосував хімічну зброю", - заявив він.

Ситуація в Сирії перейшла у "критичну" фазу 21 серпня, коли з'явилася інформація про те, що під Дамаском було застосовано хімічну зброю, жертвами атаки стали понад 1400 осіб, з них сотні дітей. Опозиція звинуватила у нападі війська президента Башара Асада.

На нього відповідальність за скоєне поклали і США: у Вашингтоні вважають, що тільки урядові сили мали можливість здійснити напад такого масштабу.

Сирійська влада називає ці твердження брехнею і покладає відповідальність за застосування отруйних речовин на повстанців.

Свої висновки приблизно через два тижні повинні представити експерти ООН. У той же час, на Заході відкрито заговорили про можливе втручання у сирійський конфлікт. Президент США Барак Обама прийняв рішення про військовий удар по Сирії, але має намір заручитися підтримкою Конгресу, який збереться на засідання 9 вересня.

Прем'єр Великобританії Девід Кемерон, який раніше звернувся з подібним запитом до британського парламенту, отримав відмову. У підсумку Лондон заявив, що готовий надати США у Сирії виключно дипломатичну підтримку.

Відмовилася від участі в операції, несанкціонованій Радбезом ООН, і Німеччина. У той же час, висловила готовність надати підтримку США Франція. Також готова до операції навіть без мандата ООН Туреччина. !zn

Читайте також:

Дилема війни

Ліга арабських держав закликала ООН втрутитися у сирійський конфлікт

В очікуванні удару США по Сирії: сторони мобілізують сили

Асад: Сирія у змозі протистояти будь-якій зовнішній агресії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі