США готові відкласти ймовірну 3 в інтерв'ю кільком американським телеканалам.
Несподіваний поворот у подіях навколо сирійського конфлікту стався 9 вересня. Держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції у Лондоні попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародному співтовариству.
Ініціативу оперативно підхопила Росія. Глава МЗС РФ Сергій Лавров закликав Дамаск передати хімічну зброю під міжнародний контроль, домовитися про подальше знищення арсеналу і приєднання до Організації з заборони хімічної зброї. Глава МЗС Сирії Валід Муаллем, зі свого боку, привітав і підтримав цю пропозицію.
"Дамаск вітає російську ініціативу, виходячи з турботи сирійського керівництва про життя наших громадян і безпеки нашої країни", - підкреслив він.
Втім, відзначає "КоммерсантЪ", про зняття військової загрози міркувати ще рано, хоча б тому, що Дамаск, згідно із заявою глави МЗС Сирії, "вітає" російську ініціативу, а не "приймає".
В інтерв'ю Обама заявив, що пропозиція Росії може змусити події розвиватися у позитивному напрямку і стати "першим кроком" на шляху до припинення конфлікту.
ТАКОЖ: Росія постачає зброю до Сирії через закритий український порт Октябрськ, - Washington Post
Відповідаючи на питання, чи може він прийняти дану пропозицію, Обама сказав: "Ми поки не знаємо подробиць. Але я думаю, що потенційно це позитивний розвиток подій", цитує Бі-бі-сі.
Президент США повідомив, що дав вказівку держсекретареві Джону Керрі обговорити цей сценарій з головою МЗС РФ Сергієм Лавровим. Окрім того, Сполучені Штати мають намір поговорити на цю тему з іншими членами Ради Безпеки ООН і генеральним секретарем Об'єднаних Націй Пан Гі Муном.
"Давайте подивимося, що станеться у наступні кілька днів", - сказав Обама, додавши, що необхідно упевнитися в реалістичності російської ініціативи.
Тим часом він відзначив, що "пропозиція Росії передати хімічну зброю Сирії під міжнародний контроль може стати проривом", і підтвердив, що Штати готові слідувати дипломатичним шляхом у вирішенні сирійського питання.
"Я палко сподіваюся, що ситуацію можна вирішити у невійськовий спосіб", - зазначив Обама.
Президент підкреслив, що якщо Башар Асад відмовиться від хімічної зброї, удар по Сирії буде поставлено на невизначено довгу паузу.
У вівторок американський лідер збирається висловитися щодо ситуації у Сирії у своєму зверненні до нації. Виступ призначено на 21:01 (04:01 ранку середи за київським часом).
Між тим Конгрес США готується до дебатів з приводу рішення президента Обами завдати "обмеженого" удару по Сирії.
Нагадаємо, США звинуватили режим Асада у вбивстві понад 1400 осіб під час хімічної атаки у передмісті Дамаска 21 серпня, коли було застосовано отруйну речовину зарин.
Башар Асад, зі свого боку, заявив, що немає ніяких доказів того, що він використовував хімічну зброю проти власних громадян. За його словами, це провокація з боку опозиції. Асад також заявив, що в разі завдання удару по Сирії її союзники (до їх числа входять Іран і ліванська "Хезболла") підуть на відповідні заходи. !zn
Читайте також:
Ще 14 країн підтримали односторонні дії США щодо Сирії
ЄС виступив за мирне вирішення конфлікту у Сирії
Путін і Обама обговорили Сирію віч-на-віч: "Протиріччя зберігаються"
Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів