ЄС виступив за мирне вирішення конфлікту у Сирії

Поділитися
ЄС виступив за мирне вирішення конфлікту у Сирії Переговори з мирного врегулювання конфлікту у Сирії, відомі як "Женева-2", досі не призначено © syriafreedomforever.wordpress.com
Жозе Мануель Баррозу та Герман Ван Ромпей закликали посадити сторони сирійського конфлікту за стіл переговорів: "Всі прийшли до розуміння того, що військового вирішення немає".

Європейський союз виступив за політичне врегулювання громадянської війни у Сирії.

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу висловив думку, що військового вирішення сирійського конфлікту не існує.

"Європейський союз впевнений, що зусилля повинні бути спрямовані на політичне врегулювання", - сказав Баррозу 5 вересня на брифінгу в рамках саміту G20, що проходить у Санкт-Петербурзі.

Його підтримав голова ради ЄС Герман Ван Ромпей. "Конфлікт у Сирії потрібно вирішувати мирним шляхом", - підкреслив він і закликав посадити сторони сирійського конфлікту за стіл переговорів.

"Всі прийшли до розуміння того, що немає військового рішення сирійського конфлікту", - ще раз наголосив політик.

Саміт G20 проходить 5-6 вересня у передмісті Петербурга місті Стрельні. Сирія, як очікується, стане однією з головних тем саміту, хоча і не включена в його основну програму.

Нагадаємо, питання про завдання військового удару по Сирії було піднято світовим співтовариством після хімічної атаки під Дамаском, жертвами якої, за даними американської розвідки, стали понад 1400 осіб. США, Франція, Німеччина та низка інших держав поклали відповідальність за атаку на уряд Башара Асада.

31 серпня президент США Барак Обама оголосив про рішення завдати удару по Сирії. Однак він хоче заручитися підтримкою Конгресу. Голосування з цього питання має відбутися після 9 вересня.

Сприяння американцям готова надати Ліга арабських держав, куди входять монархії Перської затоки. За словами держсекретаря США Джона Керрі, вони висловили готовність частково сплатити витрати, яких зазнає військовий бюджет Штатів.

Французький президент Франсуа Олланд заявив, що Париж "без підтримки союзників" не буде починати військової операції в Сирії, тому чекає остаточного рішення Вашингтона.

У той же час, збільшується кількість прихильників мирного вирішення конфлікту. Британський парламент відкинув пропозицію прем'єра країни Девіда Кемерона про участь в операції у Сирії. Незабаром канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що Німеччина не братиме участь в операції без санкції РБ ООН або НАТО. Північноатлантичний альянс, у свою чергу, не захотів втручатися: за словами генсека Андерса Фог Расмуссена, роль НАТО обмежується проведенням консультацій.

"Дати шанс дипломатії" закликали генсек ООН Пан Гі Мун і його попередник Кофі Аннан.

3, яка на міжнародній арені послідовно захищає Башара Асада, в даному питанні зайняла вичікувальну позицію - Москва виступає за мирне вирішення конфлікту, проте днями Володимир Путін не виключив, що в принципі може погодитися на військову операцію, але лише в тому випадку, якщо провину офіційного Дамаска в проведенні хіматаки буде доведено. !zn

Читайте також:

Комітет Сенату США схвалив резолюцію про військову операцію у Сирії

Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів

Путін попросив Обаму, як нобелівського лауреата, подумати про майбутніх жертв у Сирії

Асад дав перше інтерв'ю іноземним ЗМІ після хімічної атаки

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі