Сирія прийняла пропозицію Росії передати хімзброю під міжнародний контроль

Поділитися
Сирія прийняла пропозицію Росії передати хімзброю під міжнародний контроль Дамаск дав згоду на план Москви з врегулювання сирійського конфлікту © Flickr.com/95569241@N07
Дамаск погодився встановити міжнародний контроль над своєю хімзброєю. Як очікується, цей крок дозволить Сирії уникнути військового удару, запланованого США.

Сирія дала згоду на пропозицію Росії встановити міжнародний контроль за хімічною зброєю, яка знаходиться на сирійській території.

"Вчора ми провели раунд дуже плідних переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, і з його боку була висунута ініціатива щодо хімічної зброї. І вже ввечері ми погодилися з російською ініціативою", - повідомив голова МЗС Сирії Валід Муаллем 10 вересня на зустрічі з головою Держдуми РФ Сергієм Наришкіним у Москві.

Муаллем підкреслив, що це було зроблено для того, аби "збити з ніг американську агресію".

ТАКОЖ: Обама згоден відкласти удари по Сирії, якщо Дамаск прийме пропозицію Москви про здачу хімзброї

Про те, що Дамаск підтримав пропозицію Москви, стало відомо ще напередодні. Однак спостерігачі звернули увагу на те, що Валід Муаллем лише "вітав" російську ініціативу, тоді як про її "прийняття" не було сказано ані слова.

Нагадаємо, несподіваний поворот у подіях навколо сирійського конфлікту стався 9 вересня. Держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції в Лондоні попередив, що Башар Асад може уникнути бомбардувань, якщо протягом тижня передасть всю хімічну зброю міжнародному співтовариству.

Ініціативу оперативно підхопила Росія. Глава МЗС РФ Сергій Лавров закликав Дамаск передати хімічну зброю під міжнародний контроль, домовитися про подальше знищення арсеналу і приєднання до Організації з заборони хімічної зброї.

Втім, пізніше Керрі оголосив свою заяву "риторичною" і висловив скепсис з приводу ініціативи РФ.

Однак президент Барак Обама підтримав можливість вирішити сирійське питання дипломатичним шляхом. Він зазначив, що "пропозиція Росії передати хімічну зброю Сирії під міжнародний контроль може стати проривом".

"Я палко сподіваюся, що ситуацію можна вирішити у невійськовий спосіб", - заявив Обама.

Тим часом американський Сенат відклав початок узгодження військової операції проти Сирії. Як очікувалося, дебати з цього приводу повинні були відбутися 11 вересня, але лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу Гаррі Рід висловив бажання уникнути поспіху.

Про рішення завдати удару по Сирії 31 серпня оголосив президент США Барак Обама. Вашингтон вважає сирійського президента Башара Асада відповідальним за хімічну атаку у передмісті Дамаска 21 серпня, в результаті якої загинули понад 1400 осіб.

Зі свого боку, Асад висунуті звинувачення заперечує. За його словами, немає ніяких доказів того, що він використовував хімічну зброю проти власних громадян, і хіматака є провокацією з боку опозиції. !zn

Читайте також:

Ще 14 країн підтримали односторонні дії США щодо Сирії

Обама наказав Пентагону розширити список цілей у Сирії і залучити до операції ВПС

Військовий удар по Сирії кошутватиме США десятки мільйонів доларів

НАТО відмовилося втручатися у сирійський конфлікт: Це справа окремих країн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі