Причиною блокування ратифікації угоди про асоціацію з ЄС може стати переслідування політичних опонентів в Грузії.
За словами членів найбільшої політичної організації Європи, вони мають намір підтримати ратифікацію угоди про асоціацію з ЄС, але до цього уряду Грузії слід проявляти обережність і відмовитися від використання вибіркового правосуддя.
За словами члена Європарламенту Анна Фотига, "країни-члени ЄС повинні вплинути на владу Грузії для того, щоб припинити факти політичного переслідування опонентів і здійснення вибіркового правосуддя". "Я підтримую ратифікацію угоди про асоціацію Грузії з ЄС, але країни-члени Євросоюзу повинні вплинути на владу Грузії для того, щоб уникнути використання подвійних стандартів і не тільки в судовій системі, але і з точки зору політичного переслідування опозиції", - зазначила вона.
Подібні заяви були зроблені іншими депутатами - членами ЄНП. "Стосовно колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі і його політичної партії розпочато вибіркове правове переслідування. Це неприйнятно для країни, що є нашим партнером, і ми повинні зробити все можливе, щоб чинити тиск на уряд Грузії для припинення цих дій", - сказала Фотига.
Кримінальне переслідування Михайла Саакашвілі розпочалося влітку 2014 року. Колишній президент звинувачується в розтраті бюджетних коштів і перевищенні повноважень. Зокрема, він звинувачується у розтраті бюджетних грошей на косметичні процедури і купівлю одягу.
Крім того, Саакашвілі підозрюють у перевищенні повноважень при розгоні мітингувальників у Тбілісі 7 листопада 2007 року, причетності до розгрому телекомпанії "Імеді", а також привласненні майна покійного олігарха Бадрі Патаркацишвілі. За даними прокуратури, він міг організувати побиття в 2005 році тодішнього депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі.
Михайло Саакашвілі обійняв посаду президента Грузії у 2004 році після "революції троянд" 2003 року. У 2008 році був переобраний на другий термін, проте в 2013 році, не чекаючи закінчення свого президентства, залишив країну.