Про це сьогодні повідомляє Radio Free Europe/Radio Liberty, додаючи, що Яковлєв один з багатьох росіян з єврейським корінням, які не повірили пропаганді Кремля і вирішили змінити нову російську реальність на відносну стабільність Ізраїлю.
"Велика проблема Росії і головна причина мого переїзду – це знищення наших цінностей. Життя там перетворилося на російську рулетку. Кожного ранку ти крутиш барабан і не знаєш, що стобою станеться", - пояснив журналіст.
Видання пише, що через агресивну зовнішню і внутрішню політику Кремля, все більше євреїв залишають Росію. В Єрусалимі підрахували, що впродовж 2014 року в Ізраїль переїхали 4685 російських громадян. Це найвищий показник за останні 16 років. І тенденція продовжує наростати.
В неурядовій організації Agency for Israel зафіксували зростання на 40% потоку іммігрантів за період з січня до березня цього року у порівнянні з аналогічним періодом торік. Експерти кажуть, що більшість нових громадян, як і раніше, прибувають із Західної Європи. Однак, їхня кількість не зросла, на відміну від новоприбулих з України і Росії. Яковлєв, щоправда, не вважає себе іммігрантом.
"Зазвичай люди емігрують через свої особисті причини. Але зараз люди тікають, тому що вони бояться залишатися там, де хотіли б жити. Вони тікають з Росії", - пояснив він.
Представник Міністерства абсорбції Ізраїлю Зеєв Ханін каже, що нинішні репатріанти відрізняються від тих, хто переїжджав у близькосхідну країну наприкінці 90-х, коли теж була велика міграційна хвиля. За його словами, тепер в Ізраїль їдуть молоді, добре освічені люди з Москви і Санкт-Петербургу.
"Сьогоднішні репатріанти – це творча інтелігенція", - сказав Ханін.
Раніше повідомлялося, що євреї тікають від війни на Сході України в Ізраїль. В 2014 році через війну в Донбасі кількість громадян України з єврейським корінням, які переїхали в Ізраїль, подвоїлася. Організація "Міжнародне співтовариство християн і іудеїв" витратила 2 мільйони доларів на перельоти біженців. А "Єврейська агенція Ізраїлю" активно допомагає українцям з єврейським корінням. Уряд близькосхідної країни дозволяє подавати заявки на громадянство.
Крім того, більше двох тисяч українців попросили статус біженця в Польщі. Про це повідомила прес-секретар Управління у справах іноземців у Польщі Ева Пєхота.
Якщо за попередні роки заяви про надання статусу біженця з України щорічно подавало в Польщі менше 100 чоловік, то в 2014 році ситуація кардинально змінилася. Піхота також зазначила, що не всі заяви розглядаються позитивно.