В понеділок чартерний літак з 226 людьми на борту вилетів з Києва в Тель-Авів. Політ оплатила Християнсько-Іудейська доброчинна організація. У Ізраїлі уряд надає допомогу біженцям з Донбасу, щоб вони могли почати все з початку.
"Новоприбулі поповнили ряди 5 тисяч українських євреїв, які переїхали в Ізраїль впродовж останнього року. Близько 1,3 тисяч з них – зі східних регіонів, які захопили бойовики", - йдеться в статті.
Видання пише, що в 2014 році через війну в Донбасі кількість громадян України з єврейським корінням, які переїхали в Ізраїль, подвоїлася. Організація "Міжнародне співтовариство християн і іудеїв" витратила 2 мільйони доларів на перельоти біженців. А "Єврейська агенція Ізраїлю" активно допомагає українцям з єврейським корінням. Уряд близькосхідної країни дозволяє подавати заявки на громадянство.
"Коли я був маленьким, моя бабуся завжди наказувала мені не зізнаватися, що я єврей. А тепер мені не треба турбуватися через мою національність. Єдині люди, які допомагали тут, були євреями", - сказав 33-річний Костянтин, який в Луганську був дантистом і незадовго до початку війни з проросійськими терористами відкрив власний стоматологічний кабінет.
Разом з сім'єю він спочатку переїхав до Києва, сподіваючись, що конфлікт скоро завершиться і можна буде повернутися додому. Однак місто досі в окупації. Тож Костянтин вирішив спробувати переїхати разом з сім'єю в Ізраїль.
Голова "Єврейської агенції" Натан Шаранський, який народився і виріс у Донецьку в часи СРСР і переїхав у Ізраїль у 80-х, каже, що інші мешканці Сходу України, які не мають єврейського коріння, теж хочуть переїхати в Ізраїль.
Уряд Ізраїлю останніми місяцями спростив процедуру отримання громадянства для біженців з України, в яких предки були євреями.
"Ми розуміємо, що ситуація дуже складна, люди втратили свої домівки, свою власність, все, з чого складалося їхнє життя", - пояснила міністр з питань адаптації іммігрантів Софа Ландвер, яка зустріла літак з Києва в Тель-Авіві.
Уряд і доброчинні організації планують витратити ще 10 мільйонів доларів на перельоти громадян України з єврейським корінням в Ізраїль. В цей же час, більше двох тисяч українців попросили статус біженця в Польщі. Про це повідомила прес-секретар Управління у справах іноземців у Польщі Ева Пєхота.
Якщо за попередні роки заяви про надання статусу біженця з України щорічно подавало в Польщі менше 100 чоловік, то в 2014 році ситуація кардинально змінилася. Піхота також зазначила, що не всі заяви розглядаються позитивно.