У доповіді зазначили, що Кремль проводить політику окупації щодо сусідів, вдається до кібернетичних атак, кампаній пропаганди і дезинформації, які загрожують не тільки членам "Східного партнерства", але і всій системі європейської безпеки.
Документ закликає до негайного виведення іноземних військ з усіх окупованих територій і до припинення військового протистояння.
Євросоюз взяв до уваги звернення уряду України за розміщення посилених міжнародних миротворчих сил уздовж російсько-українського кордону і в районах Луганської та Донецької областей.
"Коли ситуація дозволить, і в якості частини повної імплементації Мінських угод повинно бути запропоновано розгортання Місії під егідою ЄС у рамках Спільної політики безпеки і оборони, з метою допомоги у таких завданнях як розмінування, підготовка до місцевих виборів і забезпечення вільного доступу для допомоги від гуманітарних організацій", - йдеться в документі.
Також європарламентарі закликають підтримувати свободу судноплавства і протистояти блокаді Азовського моря і повзучої анексії Росією Чорного моря.
Як повідомлялося раніше, Рада ЄС затвердила політику по "Східному партнерству" після 2020 року. Також Рада Європи продовжила на рік План дій для України.
Детальніше про те, чому Україні варто брати участь в Східному партнерстві, і що вона планує в ньому робити, читайте в статті Миколи Точицького "Додатковий двигун Євроінтеграції" на сайті ZN.UA.