Рада Європейського союзу 11 травня затвердила висновки про політику відносно країн "Східного партнерства" на період після 2020 року, в яких визнав європейські прагнення і європейський вибір України, повідомляє "Європейська правда".
Зокрема, у своєму рішенні Рада підтвердила стратегічне значення формату "Східного партнерства", в який входять Україна, Молдова, Грузія, Білорусь, Азербайджан і Вірменія, і заявив про прихильність створення спільної зони загальної демократії, процвітання і стабільності.
Також в ЄС привітали значні досягнення "Східного партнерства" і підтвердили, що стосовно 6 країн буде застосовуватися підхід, заснований на стимулах і висуненні умов як засобу заохочення східних країн-партнерів продовжувати реформи.
Ключове значення у співпраці будуть мати розширення торгівлі, продовження нормативного зближення, створення умов для постійного наближення асоційованих країн до внутрішнього ринку ЄС та поступової економічної інтеграції, розширення доступу до фінансування і подальша інтеграція економік східних країн-партнерів і ЄС.
Раніше повідомлялося, що Європейський парламент закличе до створення "спільного економічного простору" між ЄС і шістьма колишніми радянськими республіками в межах програми "Східне партнерство". Ця програма буде здійснюватися в межах процесу "поступової інтеграції" країн у блок