Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив в понеділок, що погодився на оновлену угоду Brexit з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей, щоб зробити угода більш прийнятним для депутатів, але попередив, що у них не буде третього шансу схвалити його, повідомляє Reuters.
На спільній прес-конференції з Мей в штаб-квартирі Європарламенту в Страсбурзі Юнкер заявив, що угода з поправками надала "значущі роз'яснення та правові гарантії" перед голосуванням у палаті громад у вівторок, 12 березня.
"Третього шансу не буде. Не буде подальших тлумачень, ніяких додаткових запевнень у повторних запевненнях - якщо не вдасться провести повноцінне голосування завтра", - сказав Юнкер.
Він сказав, що вибір британського парламенту, який відхилив угоду в січні, полягав у тому, щоб або прийняти його, або ризикнути, що Brexit може взагалі ніколи не відбутися.
"Наша угода містить змістовні роз'яснення та юридичні гарантії до угоди про зняття коштів і підтримки", - заявив Юнкер на опівнічній прес-конференції з Мей у Страсбурзі.
"Вибір очевидний: саме ця угода, інакше Brexit може не відбутися взагалі. Давайте доведемо вихід Великобританії до впорядкованого кінця. Ми в боргу перед історією", - підсумував Юнкер.
Британський парламент хотів отримати запевнення в тому, що країна не буде назавжди прив'язана до ґрунтовних перевірок на ірландському кордоні.
"Саме в цьому дусі співробітництва сьогодні Тереза Мей і я домовилися про спільний юридично обов'язковий документ, що стосується Угоди про зняття коштів. В документі містяться змістовні роз'яснення та юридичні гарантії характеру підтримки ", - сказав Юнкер.
"Якщо нам коли-небудь доведеться використовувати цей захисний механізм ("бекстоп", який повинен гарантувати прозорість кордону між Ірландією і Північною Ірландією після Brexit - прим. ред.), він не може стати постійним рішенням і шаблоном для наших майбутніх відносин. Угода, за якою депутати проголосували в січні, не була достатньо ясною в цьому питанні, і потрібні були юридично зобов'язуючі зміни, щоб визначити все чітко. Сьогодні ми їх погодили", - сказала Мей пізніше в заяві телеканалам Великої Британії.
Парламент Великої Британії проголосує з питання угоди про вихід Сполученого Королівства з Європейського союзу 12 березня – лише за 17 днів до наміченої дати Brexit.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".