У разі виходу "жорсткого" виходу Великої Британії з ЄС - без угоди, в Німеччині можуть втратити роботу до 100 тисяч людей. Про це йдеться в результатах дослідження економістів Інституту економічного аналізу імені Лейбніца в Галле і університету імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг.
Зокрема, у випадку "жорсткого" Brexit робочі місця можуть втратити близько 15 тисяч людей, зайнятих в автомобільній промисловості.
Найвище число безробітних може з'явитися в нижньосаксонському Вольфсбурзі і баварському Дингольфинге-Ландау, де розташовані заводи Volkswagen і BMW.
Brexit без угоди також може торкнутися співробітників таких великих компаній, як IBM і Siemens.
"Немає жодної держави, де вплив на зайнятість буде настільки великим, як у Німеччині", - заявив один з авторів дослідження Олівер Хольтемелер.
За оцінками економістів, за Німеччиною слідує Франція, де через "жорсткий" Brexit робочі місця можуть втратити до 50 тисяч осіб.
За даними Deutsche Welle, істотні втрати, ймовірно, зазнає і Китай, який отримуватиме менше замовлень від компаній, що експортують до Великої Британії.
Раніше глава Банку Англії заявив, що британська економіка не готова до "жорсткого" Brexit.
До Brexit залишилося менше двох місяців - Велика Британія має вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року.
Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".