Він наголосив, що Вашингтон розглядає Донбас і Крим як одну проблему.
"Росія зараз у ситуації, коли вона не досягає ті цілі, які поставила перед собою. Вона хоче знайти спосіб створити таку інветрвенцію, яка завершиться тим, що Україна стане сферою впливу Росії, стане підконтрольною їй. Але захоплення української території призвело до протилежного. Україна стала більш орієнтованою на Захід, більш незалежною. І Москва цього не хотіла. Росія хотіла створити такі заморожені конфлікти, як в Грузії. Але час не грає на руку Росії", - сказав Волкер.
При цьому, він зауважив, що в Донбасі - не заморожений конфлікт. Тому що обстріли відбуваються кожен день, і українські солдати гинуть.
"Але розрахунок може змінитися, можливість продовжувати заморожений конфлікт може стати не вигідним нікому. І з цього можна буде починати говорити про рішення. Було цікаво почути російську пропозицію про миротворців ООН, хоча вона раніше була проти", - сказав Волкер.
У свою чергу, генеральний директор Російської ради з міжнародних справ Андрій Кортунов вважає, що деескалація між Росією і Україною можлива. За його словами, Києву варто добиватися стабільності у відносинах з Москвою. А також не варто відкидати російські пропозиції щодо миротворців.
У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.
Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.