"Пропозиція Росії щодо миротвоців повинна бути оцінена з відкритим розумом, але і з відкритими очима теж", - наголосив Блер.
Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.
5 вересня президент РФ Володимир Путін несподівано заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Пізніше відповідну резолюцію Росія внесла до Ради Безпеки ООН, проте вона не знайшла підтримки. Переважна більшість зазначила, що не бачить ніякого сенсу в роботі над саме таким форматом, який пропонує Москва.
При цьому Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН в Донбас після узгодження з країнами-партнерами. Водночас заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль вважає, що президент Російської Федерації Володимир Путін буде висувати багато умов при обговоренні можливості розгортання миротворчої місії ООН на сході України.
Більше про питання розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте в статті для DT.UA Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища".