Віцепрем'єр Тайваню вперше за 29 років відвідав Японію, це може розлютити Китай — Bloomberg     

Поділитися
Поїздка збігається з візитом групи американських законодавців на острів.

Віцепрем'єр Тайваню вперше за 29 років прибув до Японії, щоб зміцнити економічні зв'язки між сторонами і обговорити напівпровідникову промисловість. Про це повідомляє Bloomberg.

Віцепрем'єр Тайваню Чен Вень-цан очолює делегацію чиновників і бізнесменів з економічної та промислової сфер, які перебувають із візитом в Японії цього тижня, йдеться в заяві кабінету міністрів острова, опублікованій у середу, 28 червня. 

Чен відвідав ключові японські компанії, щоб обговорити такі важливі питання, як зміцнення ланцюжків поставок напівпровідників, йдеться в заяві, але компанії не називаються. Експортні замовлення Тайваню впали в травні дев'ятий місяць поспіль на тлі глобального падіння попиту на мікросхеми.  

Чен повідомив у Facebook, що він зустрівся колишнім прем'єр-міністром Японії Таро Асо, а нині віцепрезидентом керівної Ліберально-демократичної партії. За словами Чена, вони провели "поглиблені дискусії щодо тайвансько-японських економічних і торговельних обмінів, промислового співробітництва та зміцнення тайвансько-японських відносин".  

Чен також зустрівся з генеральним секретарем Ліберально-демократичної партії потенційним майбутнім кандидатом на посаду прем'єр-міністра Тошіміцу Мотегі.

Візит делегації Тайваню до Японії ризикує знову розлютити Китай, який виступає проти офіційних контактів острова з країнами, з якими Пекін має дипломатичні зв'язки. Китай подав дипломатичний протест Японії після того, як віцепрезидент Тайваню Лай Чінте минулого року відвідав Японію на похоронах колишнього лідера країни Сіндзо Абе. Пекін також висловив своє занепокоєння тим, що Японія збільшує витрати на оборону, щоб посилити свою безпеку на тлі того, що він вважає зростанням загрози з боку Китаю, Північної Кореї та Росії.

Пекін також може бути розлючений прибуттям до Тайбею групи американських законодавців. Голова Комітету з питань збройних сил Палати представників США Майк Роджерс заявив під час зустрічі з президентом острова Цай Інвень в середу, що візит делегації республіканців і демократів показав, що підтримка Тайваню з боку США є "двопартійною і непохитною". 

Цай подякувала Конгресу США за турботу про безпеку Тайваню і демонстрацію підтримки через конкретні дії. 

Тим часом Китай намагається зблизитися з опозиційною партією Тайваню Гоміндан напередодні президентських виборів на острові наступного року, оскільки вважає цю партію більш сприятливим партнером по переговорах. Пекін розглядає керівну Демократичну прогресивну партію Тайваню як перешкоду на шляху до отримання контролю над островом. 

Під час візиту до Японії, який завершується в четвер, 29 червня, до Чена приєдналися керівники таких технологічних компаній, як Lite-On Technology Corp. і Wistron Corp. Востаннє тайванський віцепрем'єр відвідував Японію у 1994 році.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, вже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі