Високопоставлені представники США і восьми країн виступають проти запуску «Північного потоку-2» – заява

Поділитися
Високопоставлені представники США і восьми країн виступають проти запуску «Північного потоку-2» – заява © Reuters
У заяві наголошується на необхідності підтримки безпеки і обороноздатності України, надання нашій країні членства в ЄС і НАТО.

Голови парламентських комітетів з міжнародних відносин США, України, Литви, Чехії, Латвії, Естонії, Великої Британії та Ірландії виступили зі спільною заявою проти будівництва і запуску газопроводу «Північний потік-2».

«Ми, голови комітетів у закордонних справах парламентів наших держав, продовжуємо виступати проти проєкту газопроводу «Північний потік-2» і шкодуємо з приводу нещодавньої угоди США і Німеччини, яке тягне за собою відновлення будівництва газопроводу», - йдеться у заяві, опублікованій на сторінці Комітету з міжнародних відносин Сенату США.

Парламентарі, які підписали заяву, наполягають: «Північний потік-2» - це геополітичний проєкт, спрямований на розширення впливу Росії в Європі шляхом домінування на енергетичному ринку. Завершення його будівництва поставить під загрозу безпеку інших держав.

«Завершення будівництва трубопроводу посилить вплив російського газу на європейський енергетичний баланс, поставить під загрозу національну безпеку держав-членів ЄС і Сполучених Штатів, а також поставить під загрозу і без того нестійку безпеку і суверенітет України», - наголошується в заяві.

До можливих наслідків запуску газопроводу парламентарі відносять підрив розвитку єдиного лібералізованого європейського енергетичного ринку через консолідацію джерел поставок в системі «Північний потік-2» і стримування інвестицій в альтернативну енергетику.

До того ж, завершення проєкту «СП-2» дасть Росії ще один інструмент тиску і шантажу на Україну. Парламентарі нагадують, що розв'язана Росією війна на сході України триває, унаслідок бойових дій загинули понад 14 тисяч українців.

«Україна продовжує страждати від жорстокої агресії Росії і військової окупації її територій через свій проєвропейський вибір. Понад 14 тисяч українців загинули, щотижня дедалі більше українських солдатів віддають життя, захищаючи свою Батьківщину і всю Європу. ЄС і США мають працювати разом, щоб посилити санкційний тиск на Кремль, щоб протистояти агресії в Україні», - наголошують парламентарі.

Підписанти заяви закликали Німеччину знизити залежність від російського газу і «з усією відповідальністю» зайнятися переходом до зеленої енергетики.

«Нам потрібно взяти на себе колективне зобов'язання зі збільшення підтримки безпеки і обороноздатності України, щоб запобігти поглибленню чинної кризи погрозами, створюваними «Північним потоком-2»», - йдеться в заяві.

Парламентарі закликали НАТО посилити безпеку в Чорноморському регіоні, біля східних кордонів Альянсу. А також розробити дорожню карту членства України в НАТО, коли Київ «проведе необхідні реформи і відповідатиме стандартам членства».

«Щоб консолідувати зусилля українського уряду на шляху до реформ, ми закликаємо узгодити перспективу членства в Європейському Союзі для України», - додають парламентарі.

На думку очільників комітетів, будь-які подальші угоди стосовно «ПП-2» потребуватимуть консультацій із членами трансатлантичної сім'ї і повинні базуватися на принципі протидії спробам шкідливого впливу РФ на безпеку країн ЄС, НАТО і їх партнерів у Центральній і Східній Європі.

Нагадаємо, 21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

У ЄС привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил Євросоюзу під час експлуатації газопроводів та наголосили на готовності сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Кремль вже визначився з власними умовами для продовження транзиту.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня.

Як розглядати заяву США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? В Україні вже поспішили назвати це «зрадою». Зарано. Вона буде провальною для наших інтересів лише у тому разі, якщо ми й надалі нічого не робитимемо замість наповнення її змістом, який захистить Україну та Європу. Усе в наших руках, треба лише подивитися на проблему спокійно та виконати «домашню роботу». Як? Читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі