Група депутатів Європейського парламенту виступила із заявою щодо укладення угоди між США і Німеччиною по газопроводу "Північний потік-2", констатувавши, що його реалізація підриває безпеку України, і збільшує енергозалежність самого ЄС від Росії.
Як передає "Інтерфакс-Україна", текст заяви від 27 липня оприлюднено у вівторок в Брюсселі.
"Угода між США і Німеччиною по "Північному потоку-2"- не європейська угода, але спроба двох країн поліпшити свої двосторонні відносини і змінити ситуацію з дуже поганої на погану. Трубопровід "Північний потік-2" підриває українську безпеку, тим більше, що Росія продовжує провокації і збільшує напругу по Україні - від нарощування військової присутності на українському кордоні, яке ми спостерігали цієї весни, до абсолютно пропагандистським діям у вигляді подання скарги на Україну до Європейського суду з прав людини", - впевнені автори звернення.
Вони також констатували, що, крім цього, проект "Північний потік-2" суперечить Зеленому курсу ЄС і збільшує залежність ЄС від енергетичних поставок з Росії.
"Ми закликаємо інститути ЄС вчитися на помилках минулих і нинішніх відносин з Росією і продовжувати підтримувати всебічну політику, яка ґрунтується на європейських цінностях, а не на ділових угодах", - відзначили політики.
Заяву підписали Пятрас Ауштрявічюс, Вітольд Ващиковський, Андрюс Кубілюс, Калнієте, Домен Девеса, Мартін Хойсік, Іван Стефанес, Рамона Стругар, Радан Канів, Карен Мельхіор, Людас Мажиліс.
Раніше депутати ВР підписали заяву із зверненням до ЄС з вимогою зупинити запуск російського газопроводу. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо «Північного потоку-2», це питання також буде обговорюватися на зустрічі Володимира Зеленського і Джо Байдена 30 серпня.
Як Україні розглядати заяву США та Німеччини про енергетичну безпеку на континенті? Читайте в статті Лани Зеркаль "Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»".