Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в збройних провокаціях у прикордонних регіонах. У Баку і Єревані синхронно заявили, що противник почав стріляти першим, але був пригнічений вогнем, передає «Інтерфакс-Україна».
Згідно із заявою Міністерства оборони Азербайджану, Збройні сили Вірменії в суботу обстріляли позиції азербайджанської армії в напрямку Араздеян-Садарак Нахічеванської Автономної Республіки. У відомстві запевнили, що «противника придушено вогнем у відповідь», і «оперативна обстановка контролюється» підрозділами ЗС Азербайджану.
Міноборони Вірменії, у свою чергу, заявило, що азербайджанці обстріляли вірменських військових поблизу Чорного озера в Сюнікській області на південному сході країни.
«Діями у відповідь вогонь противника було придушено», - підкреслили у відомстві.
У заявах обох сторін йдеться про відсутність поранених.
9 листопада 2020 року президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій в Нагірному Карабаху. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях.
Відповідно до угоди, близько двох тисяч російських військових розгорнули між двома сторонами і вздовж Лачинський коридору, по 60-кілометровому маршруту через цей район, який з'єднує головний місто Карабаху – Степанакерт із Вірменією.
Якщо для Єревана ця угода – можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті Володимира Кравченка «Ціна миру».
Докладніше про те, чи є переможці у війні за Нагірний Карабах і яка роль Туреччини на Південному Кавказі, читайте в статті Євгенії Габер «Кавказькі бранці» у ZN.UA.