Війська ОДКБ із Білорусі, Киргизстану та Таджикистану повернулися до місць постійної дислокації з Казахстану, повідомили у п'ятницю до Міноборони Росії.
Напередодні міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу повідомив, що виведення військовослужбовців ОДКБ завершиться до 19 січня.
Раніше на зустрічі з генеральним секретарем ОДКБ Станіславом Засем президент Казахстану Токаєв заявив, що операцію ОДКБ у Казахстані завершено.
Нагадаємо, Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням генерал-полковника ЗС Росії Андрєя Сердюкова. Він же командує миротворчими силами ОДКБ у Казахстані.
Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу.
Багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ у країні. Їх появу казахи вважають окупацією країни під виглядом миротворчої місії.
Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка "Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані" у ZN.UA.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв дорого заплатив за відновлення контролю над країною. Звісно, він зміцнив свою особисту владу, придушивши протести і знявши з посад ряд політиків, які входили до оточення першого президента Нурсултана Назарбаєва. Однак, закликавши на допомогу «миротворців ОДКБ» і продемонструвавши свою залежність від іноземної підтримки, Токаєв посилив вплив Росії в Казахстані.
Про наслідки січневих протестів читайте у статті Володимира Кравченка «Путін узяв під контроль нову країну: ціна може бути високою».