Відсутність повної підтримки ЄС санкційних планів США створює загрозу євроатлантичній безпеці - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Відсутність повної підтримки ЄС санкційних планів США створює загрозу євроатлантичній безпеці - експерт Експерт назвав антиросійські санкції тестом для європейських політиків
Тим не менш, західна санкційна політика вже коштувала російській економіці близько 1,2% ВВП в рік.

Сьогодні в дипломатичній риториці і в санкційній політиці Заходу щодо Росії спостерігається деяке вичікування. Про це пише провідний спеціаліст Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка Олена Снігир у своїй статті для DT.UA.

"Відсутність повної підтримки європейськими союзниками нових санкційних планів США сьогодні є найбільшим викликом і проблемою, яку необхідно вирішити для підтримки існуючої системи європейської і євроатлантичної безпеки", - вважає автор.

На її думку, Вашингтон прийняв пропозицію Москви перевести відносини у формат "асиметричного силового протистояння".

"Але якщо в Європі великий бізнес може впливати на політику в збиток безпеки, то в США відмова таким гігантам, як Exxon, BP, General Electric, Citigroup, Mastercard, Visa, Boeing, Ford та ін. у внесенні поправок в законопроект для можливості продовжувати роботу з російськими партнерами, показав, що національна безпека має безумовний пріоритет над приватними бізнес-інтересами", - наголошується в статті.

Експерт стверджує, що санкційна політика як інструмент стримування Росії ефективна, але вимагає посилення, якщо метою буде не стримування, а зміна зовнішньополітичного поведінки Кремля.

"Макроекономічні показники останніх чотирьох-п'яти років демонструють, що основний вплив на зростання або падіння російської економіки надавали ціни на нафту, визначальними ж чинниками гальмування розвитку є структурні особливості російської економіки, поганий інвестиційний клімат і відсутність конкурентного середовища. Тим не менш, згідно з оцінками міжнародних експертів, в тому числі і російських, західна санкційна політика вже коштувала російській економіці близько 1,2% ВВП на рік, а вже через рік цей показник може зрости до 3%", - пише Олена Снігир.

А значить, продовжує експерт, антиросійські санкції - це тест для європейських політиків на здатність правильно оцінити ситуацію і прокоммунікувати її своїми громадянам.

"Адже антиросійські санкції - це вже давно не про Україну, Донбас і Крим. Це про російську зовнішню політику в цілому, яка включає в себе і підтримку Північної Кореї, і спільне з Асадом знищення цивільного населення Сирії, і агресію проти самих країн ЄС в інформаційній та кіберсфері", - пояснює автор.

Детальніше про політику західних країн щодо Росії читайте в статті Олени Снігир "Діалог і стримування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі