Країнам ЄС вдалося значно знизити залежність від газу РФ швидше, ніж планувалося. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє ІНТЕРФАКС-Україна.
«Коли в березні ми запропонували план відмови від імпорту вуглеводнів з Росії, ми дуже сильно залежали від російського газу. Тоді ми вважали, що знадобиться кілька років для того, щоб замістити газ із Росії», - зазначила вона.
Але, за словами голови Єврокомісії, факт такий: країнам ЄС знадобилося лише вісім місяців для того, щоб замістити дві третини від загального обсягу постачання газу з Росії.
Урсула фон дер Ляєн додала, що ЄС здійснив масштабний перехід на інших закордонних постачальників газу, але це далося великою ціною.
«І для того, щоб зберегти конкурентоспроможність, ми маємо вкладати кошти в розвиток власних джерел енергії, особливо відновлюваної», - підкреслила голова Єврокомісії.
Також Єврокомісія запропонувала пакет заходів для подолання енергетичної кризи в ЄС, яку спровокувала війна РФ проти України.
За словами Урсули фон дер Ляєн, законодавчий пакет для вирішення енергетичної кризи включає:
- об'єднання - зі спільною закупівлею газу на рівні ЄС;
- енергозбереження;
- спільне використання газу та прояв солідарності в ЄС;
- цінові механізми для подолання стрибків цін.
Також голова Єврокомісії назвала атаки Росії на цивільну інфраструктуру та енергетичні об’єкти України воєнними злочинами.
«Напади Росії на цивільну інфраструктуру, особливо електроенергію, є воєнними злочинами. Відключення чоловіків, жінок, дітей від води, світла та опалення з приходом зими – це акти чистого терору. І ми маємо це так називати», – зазначила фон дер Ляєн.
We proposed a strong legal package to address the energy crisis:
— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) October 19, 2022
•Pooling - with joint purchase of gas at EU level
•Saving energy
•Sharing gas and showing solidarity across the EU
•Price mechanisms to address spikes
We plan to further boost investments with #REPowerEU pic.twitter.com/aqG3eM26zF
Раніше повідомлялося, що з початку війни РФ проти України в країнах ЄС почали виробляти рекордну кількість вітрової та сонячної електроенергії. Про це свідчать результати дослідження, проведеного організаціями Ember та E3G.
Аналітики зазначають, що рекордні показники виробництва відновлюваної електроенергії дозволили країнам ЄС заощадити близько 11 млрд євро на закупівлях газу.