Греція скоротила імпорт російського газу більш ніж наполовину

Поділитися
Греція скоротила імпорт російського газу більш ніж наполовину © neftegaz.ru
ЗПГ-термінал країни нарощує імпорт, щоб замінити російський газ.

Греція скоротила імпорт російського газу більш ніж наполовину цього року завдяки збільшенню поставок від інших виробників на свій єдиний термінал зрідженого природного газу (ЗПГ) поблизу Афін, заявив оператор газової мережі країни, повідомляє Euractiv.

Протягом багатьох років Греція покладалася на Росію для забезпечення приблизно 40% своїх потреб у газі, але вона збільшила закупівлю ЗПГ в інших країнах відповідно до плану ЄС зменшити залежність від енергоносіїв РФ. Країна отримує російський газ через трубопровід «Турецький потік», який також транспортує газ до Угорщини через Сербію.

ЗПГ-термінал Греції Revithoussa, за 40 км від Афін, може зберігати 225 тисяч кубометрів газу та регазифікувати 1400 кубометрів на годину.

Він привертає все більший інтерес з боку місцевих і регіональних імпортерів, а також відіграє ключову роль в енергетичній стратегії Греції та її зусиллях щодо підвищення безпеки поставок напередодні зими, сказала виконавчий директор оператора газової мережі DESFA Марія Ріта Галлі.

«У контексті енергетичної кризи цей термінал є імпортною інфраструктурою, імпортним терміналом, який дозволяє різним джерелам постачання, різним джерелам ЗПГ, дістатися до газового ринку Греції. Вже цього року, максимально збільшивши використання терміналу, ми побачили, що імпорт газу з Росії впав з 40% до менш ніж 20», — додала вона.

Зі збільшенням попиту на ЗПГ у всьому світі кількість вантажів, що прибувають до Revithoussa, подвоїлася порівняно з минулим роком.

Болгарія також імпортувала ЗПГ через термінал після того, як припинилися постачання з Росії через її відмову платити РФ у рублях. Виступаючи на енергетичній конференції в Бухаресті міністр енергетики Греції Костас Скрекас заявив, що його країна цього року експортувала два мільярди кубометрів природного газу до Болгарії та сусідніх країн, порівняно з 0,7 млрд м3 у 2021 році.

«Інтерес зростає. У нас є багато зацікавлених сторін, які шукають місця для бронювання в терміналі. У жовтні ми проведемо аукціон на 2023 рік. І ми очікуємо великого інтересу з боку національних і міжнародних гравців», – заявила Галлі.

Майже дві третини з 6,5 млрд кубометрів газу, які Греція споживає щорічно, використовуються для виробництва електроенергії.

Як і інші європейські країни, вона зіштовхнулася зі стрімким зростанням цін на енергоносії та витратила близько 9 мільярдів євро з минулого року на субсидування рахунків за електроенергію для домогосподарств і підприємств.

Щоб впоратися з високими витратами та мінімізувати ризик дефіциту газу в разі, якщо Москва зупинить поставки, країна відновила роботу деяких вугільних електростанцій і готова перевести деякі газові станції на дизель.

У липні DESFA орендувала судно або так зване плавуче сховище, і може збільшити потужність сховища на додаткові 145 тисяч кубометрів газу, якщо це необхідно.

Очікується, що судно залишиться там до кінця 2023 року, тоді як DESFA шукає постійне рішення, яке передбачатиме придбання судна, яке можна буде з’єднати з терміналом за допомогою трубопроводу, заявила Галлі.

«Якби у нас не було ЗПГ-терміналу сьогодні, ми були б, як і інші центральні балканські країни, повністю залежні від імпорту російського газу», – додала вона.

Нинішня ситуація на ринку природного газу негативно вплинула не тільки на ціни в Європі, а й, по суті, на економіку всіх європейських країн. Цей вплив найбільше помітний у країнах, які не мали диверсифікованих джерел постачання газу і суттєво залежали від поставок із Росії.  Про європейський газовий ринок і можливості для України розповідають Леонід Уніговський, Володимир Носко та Наталія Куцан у тексті «У пошуках газу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі