Угода буде підписана на п'ятнадцятирічний термін.
Міністр оборони великобританії Майкл Феллон, заявив, що нова угода є сигналом Великобританії про те, що вона буде "стояти твердо на стороні України, східної європейської нації, яка захищає свій суверенітет.
15-річному угодою передбачається, що британські війська будуть брати участь у більшій кількості спільних навчань і проводити додаткове навчання з українськими військовими.
Британія має намір підписати цей договір, щоб допомогти країні військовою підготовкою на тлі конфронтації з Росією, зазначає видання.
Видання The Wall Street Journal писала, що Захід дозволив собі забути всі злочини Путіна. Автор статті наголосив, що прем'єра Девіда Кемерона критикують за його відсторонену позицію від переговорів про мир в Україні. "Але не зрозуміло, що Великобританія повинна відстоювати, беручи участь у фактичному розчленування країни, територіальну цілісність якої вона гарантувала, підписавши Будапештський меморандум 1994 року. Те, що Кемерон не йде на зустріч Кремлю, принаймні не робить його марним ідіотом на побігеньках, якими стали Олланд і Меркель", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що раніше з Україною вже підписано угоду, відповідно до якого країни-підписанти повинні були б виступати гарантами суверенітету України. Так, 5 грудня 1994 року між Леонідом Кучмою (президентом України), Борисом Єльциним (президентом Росії), Джоном Мейджором (прем'єром Великобританії) і Біллом Клінтоном (президентом США) був підписаний Будапештський меморандум за підсумками саміту ОБСЄ.
У тексті цього документа США, Великобритания і Росія вітали приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і відмова від третього в світі ядерного потенціалу в обмін на наступні пункти: поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози застосування сили, утримуватися від економічного тиску, негайні дії від Радбезу ООН при агресії проти України, не застосовувати ядерну зброю проти України і проводити негайні консультації у разі порушення зобов'язань.
Як стверджував для виправдання анексії Криму президент Росії Володимир Путін, після революції на території України "виникла нова держава", з яким РФ нібито ніяких документів не підписувала.