Захід дозволив собі забути всі злочини Путіна – WSJ

Поділитися
Захід дозволив собі забути всі злочини Путіна – WSJ Оглядач вважає, що переговори Меркель з Путіним узаконюють розділ України. Ілюстрація © kmv.gov.ua
Оглядач пише, що справа Литвиненка цілком можливо стане початком кінця правління російського президента.

Доповідь Палати лордів Великобританії минулого тижня звинуватила Лондон і Брюссель у недалекоглядності і помилковості у політиці щодо Росії. Лорд Крістофер Тугендхат заявив, що Європа "блукала в снах" замість реакції на розв'язання війни в Україні.

А "відсутність адекватної аналітики" в міністерствах закордонних справ на Заходу "призвела до катастрофи". ЄС і Великобританія обдурили себе думкою, що Росія зробила вибір на користь закону і демократії.

"Це була брутальна оцінка. Але правда про політику Об'єднаного Королівства щодо Росії значно гірша. Вона похована разом із рештками Олександра Литвиненка", - пише на сторінках Wall Street Journal журналіст і лауреат премії Пуліцера Брет Стівенс.

Він нагадує, що колишній агент КДБ, який переховувався від Кремля у Лондоні, "дуже правдоподібно звинуватив своїх колишній керівників у організації вибухів у Росії в 1999 році", які розв'язали Володимиру Путіну руки в бажанні почати другу війну в Чечні. Ця авантюра коштувала життя 293 людям. А за обвинувачення сам Литвиненко теж був отруєний радіоактивним "полонієм-210" і помер, звинувативши Путіна у своїй смерті.

Тодішній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер пообіцяв, що смерть людини, якій його країна надала політичний притулок, не зійде з рук вбивцям. Але саме це і сталося. Пропустивши повз вуха обвинувачення на адресу Путіна з уст самого Литвиненка, британські правоохоронці звинуватили у його вбивстві Андрія Лугового. Але Кремль відмовився передавати Лондону обвинуваченого. І на цьому розслідування "заглухло".

"Це дійсно правда, що міжнародні відносини стали головним фактором, який вплинув на рішення уряду закрити справу", - зізналася в 2013 році колишній міністр внутрішніх справ Великобританії Тереза Мей, додавши, що Лондон не бажав вступати в конфлікт "з іноземними партнерами".

Автор пише, що формулювання колишнього міністра про "партнерів" і "міжнародні відносини" можна перефразувати в більш простий вираз: "Замовкни і живи далі". Ще одним фактором, який має вплив на зовнішню політику Великобританії, на думку Стівенса, - це російські гроші. Російська агресія проти України виявила, що на Лондонській фондовій біржі котуються 28 російських фірм, чиї цінні папери оцінюються в 260 мільярдів фунтів стерлінгів.

"Все, що лорд Тугендхат сказав про зовнішню політику, помилка. Великобританія не марила, коли справа дійшла до відносин з Росією. Вона була зваблена, чи куплена, як повія. Так само Великобританії не бракувало аналітики. Швидше політичної сміливості і моральності, щоб прийняти очевидні рішення", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що нині прем'єра Девіда Кемерона критикують за його відсторонену позицію від переговорів щодо миру в Україні.

"Але не зрозуміло, що Великобританія повинна відстоювати, беручи участь в фактичному розчленуванні країни, територіальну цілісність якої вона гарантувала, підписавши Будапештський меморандум в 1994 році. Те, що Кемерон не йде на зустріч Кремлю, принаймні не робить його безкорисним ідіотом на побігеньках, якими стали Олланд і Меркель", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що цього року справа про вбивство Литвиненка отримала друге життя. Звісно, чекати, що когось в результаті покарають, немає підстав. Але принаймні це вшанує пам'ять росіянина і це добрий початок, щоб змінити нерішучу зовнішню політику Великобританії.

"Особливість політики Заходу щодо Кремля полягає в готовності забувати звірства в часи другої Чеченської війни, демонстративну розправу над Михайлом Ходорковським, вбивство Анни Політковської, вторгнення в Грузію, військову допомогу президенту Сирії Башару Асаду, корупцію під час підготовки Олімпіади в Сочі, фальсифікацію перемоги Путіна на виборах, захоплення Криму і знищення малайзійського літака", - йдеться в статті.

На думку автора, все це Захід робить, щоб прижитися з Росією. А Кремль користується цим і вчиняє все нові і нові злочини. Тому варто визнати, ким насправді є Путін, і пригадати, що він насправді скоїв.

"Розслідування смерті Литвиненка, можливо, ще стане початком краху Путіна", - припускає Стівенс.

Міністр закордонних справ Естонії Кейт Пентус-Росіманнус також заявила, що режим Путіна загрожує всім демократичним країнам.

"Неможливо мати хороші робочі відносини з кимось, хто порушує всі основні принци міжнародного права, фінансує і підтримує вбивство мирних людей, хто викрав естонського військового і незаконно утримує його у в'язниці в Москві", - скала вона.

В цей же час, прем'єр-міністр Латвії Лаймдота Страуюма вважає, що Захід не піде на третю світову через Україну. Також, як повідомила прем'єр, в ході візиту в Київ вона отримала докази участі військовослужбовців Росії в конфлікті в Донбасі, які не залишили у неї сумнівів щодо цього питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі