Вчені дослідили дію вакцин Pfizer та Moderna на нові штами коронавірусу

Поділитися
Вчені дослідили дію вакцин Pfizer та Moderna на нові штами коронавірусу © pixabay/geralt
Перевіряли ефективність двох доз вакцин.

Японські вчені провели дослідження, під час якого з'ясували, що дві дози вакцин проти коронавірусу Pfizer і Moderna менш ефективніші проти "штаму Омікрон", ніж проти "Дельти".

Результати досліджень публікує агенція NHK.

"Група фахівців під керівництвом професора Катаяма Кадзухіко з Університету Кітасато виміряла рівня нейтралізуючих антитіл в культивованих клітинах, взятих зі зразків крові дванадцяти осіб, які пройшли повну вакцинацію... шість зразків були взяті у людей, які отримали дві дози вакцини Pfizer, інші шість - у тих, хто вакцинувався препаратом Moderna", - йдеться у повідомленні.

Рівні антитіл у зразках, взятих у людей, вакцинованих три місяці тому препаратом Pfizer, проти варіанта "Омікрон" були в середньому на 72% нижче за рівні проти варіанту "Дельта". Рівні у зразках тих, хто три місяці тому отримав другу дозу вакцини Moderna, були в середньому нижчими на 82%, виявили вчені.

Результати експерименту зовсім не означають, що вакцини неефективні проти "Омікрону", тому Катаяма закликав тих, що повністю пройшли вакцинацію, продовжувати дотримуватися основних заходів профілактики інфекції.

Раніше повідомлялося, що новий штам коронавірусу "Омікрон" відомий більш легким перебігом хвороби, але швидкість його передачі та поширення загрожує переповненими лікарнями. За словами головного інфекціоніста США Ентоні Фаучі, саме “Омікрон” спровокує подальше зростання кількості нових випадків діагностики коронавірусу та госпіталізацій.

Фаучі зазначив, що кожен день кількість випадків зростає. Середнє значення за минулий тиждень становило близько 150 000, і воно, ймовірно, буде набагато вищим.

Також раніше повідомлялося, що новий штам коронавірусу "Омікрон" становить на 70-80% меншу небезпеку, ніж штам "Дельта", заявили в Африканських центрах з контролю та профілактики захворювань.

Попри це, директор центрів Джон Нкенгасонг наголосив, що ці дані не слід застосовувати до ситуації з "Омікроном" у всіх країнах.

За його словами, такий фактор, як відносно низький середній вік населення Південної Африки, може впливати на ситуацію з новим штамом.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не лише для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт "омікрон" і чого від нього чекати на Україну, читайте у статті Віктора Гавури "COVID-19: "омікрон" — нове випробування для України" в DT.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі