Група молекулярних біологів і медиків з національних інститутів здоров'я США і Оксфорда під керівництвом Сари Гілберт, професора Оксфордського університету розробила вакцину ChAdOx1-nCoV-19. За основу була взята вірусна вакцина британських вчених.
Перевіривши її роботу на мишах, вчені приступили до дослідів на макаках-резусах, приматів, що мають повний набір всіх симптомів, характерних для розвитку коронавірусу у людини.
Спершу вчені ввели невеликі кількості вірусу в тіло шести приматів, дочекалися розвитку імунної відповіді. Після цього вони спробували заразити тварин справжнім коронавірусом.
Досліди показали, що вакцина повністю захистила мавп від проникнення вірусу в їхні легені і розвитку пневмонії. Однак при цьому не заважала коронавірусу заражати клітини слизової оболонки носа приматів.
Крім того, вчені прийшли до висновку, що вакцинація не зробила імунітет приматів "посібником" коронавіруса і не викликала надмірно бурхливої імунної реакції, здатної стати причиною загибелі тварин або людей.
Це дозволило розпочати проведення першої фази клінічних випробувань на добровольцях ще 23 квітня. До 13 травня у них взяло участь більше тисячі жителів Британії.
"З цієї причини ми можемо з упевненістю сказати, що наш експеримент став важливим кроком на шляху до створення ефективної і безпечної вакцини від COVID-19", – підсумували біологи.
Раніше, вакцини від коронавірусу: як їх розробляють у світі. Дослідники прискорюють випробування вакцини і сподіваються, що вона буде готова через 18 місяців.
Також, у США для лікування COVID-19 затвердили ліки від Еболи. Головний інфекціоніст в складі вчених, які працюють в Білому домі, порівняв дослідження з винаходом препарату від ВІЛ-інфекції.