Про це сьогодні пише The Guardian, нагадуючи, що ціна акцій німецького банку лише за цей рік скоротилася на половину через сумніви інвесторів у його фінансовому становищі.
Цього місяця Deutsche Bank заявив, що не буде сплачувати 14 мільярдів доларів Департаменту юстиції США за те, щоб він не висував обвинувачень проти банку за неправомірний продаж іпотечних цінних паперів у минулому. Цей штраф у рази перевищує 6 мільярдів доларів, які банк виділив на судові витрати.
Навіть якщо штраф впишеться в цю суму, його сплата не допоможе Deutsche Bank добитися впевненості інвесторів. Перед ним стоять ще низка потенційно дорогих позовів через маніпуляції у торгівлі валютою, цінними металами і через виведення мільярдів доларів з Росії.
Впевненість у Deutsche Bank також похитнулася минулого тижня, коли канцлер Ангела Меркель виключила можливість державної підтримки для нього до федеральних виборів, намічених на вересень 2017 року. Крім того, голова німецького уряду відмовилася втручатися в конфлікт банку з Департаментом юстиції США.
Через це вартість акцій Deutsche Bank впали до рівня, який востаннє був зафіксований в середині 80-х років. Раніше видання The Economist писало, що Deutsche Bank не може собі дозволити сплату великого штрафу в США. В 2015 році він втратив 7,4 мільярди доларів. Виконавчий директор Джон Крайан призупинив виплату дивідендів і сказав власникам акцій не чекати прибутків в 2016 році. Після останнього обвалу ціни акцій банку, він вийшов на торги з чвертю бухгалтерської вартості всіх своїх активів. Цього тижня Американська федеральна корпорації страхування депозитів опублікувала дані, які свідчать, що з 10 великих банків у скруті над Deutsche Bank нависла найбільша загроза.