Deutsche Bank не може собі дозволити сплату великого штрафу в США – The Economist

Поділитися
Deutsche Bank не може собі дозволити сплату великого штрафу в США – The Economist У Deutsche Bank занадто великий тягар ненадійних активів. © marketwatch.com
Німецький банк відмовляється платити Департаменту юстиції не тому, що він хоче торгуватися, а тому, що не має чим платити.

Рахунки за мародерство до кризи продовжують приходити. Найбільший кредитор Німеччини Deutsche Bank підтвердив 15 вересня, що американський Департамент юстиції вимагає від нього 14 мільйонів доларів за досудове вирішення можливих обвинувачень, пов'язаних за андерайтингом і продажем іпотечних цінних паперів у період з 2005 до 2007 року.

Наступного дня ціна акцій Deutsche Bank, яка й без того вже рік була не найкращою, впала на 8%. Після вихідних вона лишилася нестійкою, а 20 вересня на момент закриття торгів опустилася до мінімуму за 30 років.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи, що американські банки позбулися проблем з Департаментом юстиції, сплативши суми, які вимагали. Приміром, Morgan Stanley це обійшлося в 3,2 мільярди доларів, а Bank of America – 16,7 мільярдів. Крім того, їм довелося заплатити значно менші суми ще одному регулятору - Федеральній агенції з фінансування житлового будівництва.

Deutsche Bank, який владнав проблеми з другим регулятором у 2013 році, сплативши 1,9 мільярдів доларів, запевнив, що не буде платити Департаменту юстиції США суму, яку він вимагає. Вочевидь, німецький банк так дійсно зробить. Адже Citigroup в 2014 році після тривалих суперечок вдалося зменшити платіж з 12 мільярдів до 7 мільярдів доларів.

Але навіть так, на думку видання, Deutsche Bank не може собі дозволити будь-який великий рахунок. В 2015 році він втратив 7,4 мільярди доларів. Виконавчий директор Джон Крайан призупинив виплату дивідендів і сказав власникам акцій не чекати прибутків в 2016 році. Після останнього обвалу ціни акцій банку, він вийшов на торги з чвертю бухгалтерської вартості всіх своїх активів. Цього тижня Американська федеральна корпорації страхування депозитів опублікувала дані, які свідчать, що з 10 великих банків у скруті над Deutsche Bank нависла найбільша загроза.

Співвідношення капіталу банку до його ризикованих активів в червні було на рівні 10,8%. Це гірший показник, ніж у інших фінустанов його рівня. Крайан хоче збільшити його до 12,5% за наступні два роки. З ризикованими активами на близько 400 мільярдів євро, розкрив становитиме близько 7 мільярдів євро.

Читайте також: Чиновники МВФ у разі націоналізації "Приватбанку" планують особисто вести переговори з Коломойським - джерело

Відмова від частки Deutsche Bank в китайському Hua Xia дозволить скоротити розрив на 0,5%. Продаж німецького Postbank, а також усіх не ключових активів може більше допомогти наблизитися до вирішення проблеми. І великий американський штраф в цей момент не дозволить банку її остаточно вирішити самостійно, без звертання до інвесторів з проханням про додатковий капітал.

Нагадаємо також, що Минулого жовтня агентство Bloomberg повідомило, що французький банк Credit Agricole погодився заплатити 800 млн дол для врегулювання претензій Мін'юсту США з приводу порушення режиму санкцій до Ірану і Судану. У серпні стало відомо, що Міністерство юстиції США підключилося до розслідування справи про доларові торги Deutsche Bank AG, які проводилися російськими клієнтами. Трохи раніше найбільший німецький банк вперше визнав, що розслідує значний обсяг підозрілих угод на російському ринку акцій, банк прийняв вже дисциплінарні заходи відносно ряду осіб.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі