Вакциновані люди можуть інфікуватися COVID-19, але це трапляється відносно рідко — NYT

Поділитися
Вакциновані люди можуть інфікуватися COVID-19, але це трапляється відносно рідко — NYT © https://kyivcity.gov.ua/
У більшості таких випадків, люди майже не відчувають симптомів COVID-19 і хвороба проходить легше.

Люди, які зробили щеплення, можуть інфікуватися COVID-19. Подібні випадки трапляються відносно рідко, але це є важливим нагадуванням про те, що вакциновані люди повинні дотримуватися запобіжних заходів, поки вірус широко циркулює, пише The New York Times.

Понад два місяці після того, як він повністю завершив курс вакцинації від коронавірусу, лікар у Нью-Йорку прокинувся з головним болем і нудотою, а також відчуттям втоми. Незабаром з’явилися гарячка та озноб, а потім втрата нюху та смаку. Чоловік до останнього сумнівався, що це коронавірус, але тест показав позитивний результат.

"Це було величезним шоком", - сказав він. Лікар знав, що жодна вакцина не є досконалою, і що щеплення препаратом від Pfizer-BioNTech, які він отримав, були визнані ефективними на 95 відсотків згідно з результатами клінічних досліджень. Лікар попросив анонімності для захисту своєї приватності.

Ситуація чоловіка є одним з небагатьох повідомлень про випадки інфікування людей після отримання першої дози вакцини або навіть після завершення повного курсу вакцинації. Близько 83 мільйонів американців вже отримали принаймні одну дозу вакцини від коронавірусу, і незрозуміло, скільки з них можуть заразитися вірусом після щеплення, хоча наразі кількість таких випадків незначна.

Одне дослідження показало, що лише чотири з 8 121 повністю вакцинованих працівників Південно-західного медичного центру в Далласі заразилися вірусом. Інше дослідження виявило, що лише сім із 14 990 працівників Університету Сан-Дієго та Медичного факультету Девіда Геффена при Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі отримали позитивні результати тестів на коронавірус через два і більше тижнів після отримання другої дози вакцин Pfizer-BioNTech або Moderna. Обидва дослідження показують, наскільки ефективно вакцини працюють у реальному світі та в період інтенсивного поширення хвороби.

Але такі випадки інфікування коронавірусом після вакцинації, хоча і досить рідкісні, стали чітким нагадуванням про те, що щеплені люди також повинні дбати про свою безпеку.

"Ці дані показали, що люди, які отримали щеплення не повинні втрачати пильність. Обмежувальні запобіжні заходи повинні тривати доти, доки більша частина населення не буде вакцинована", - сказала доктор Франческа Торріані, інфекціоніст з університету охорони здоров'я Сан-Дієго.

Лише деякі з коронавірусно-позитивних медичних працівників у Каліфорнійському дослідженні виявили симптоми хвороби. У більшості з них симптоми, як правило, були м'якими, це дозволяє припустити, що вакцини дійсно захищають від важкого перебігу захворювання. Це також співпадає з даними клінічних досліджень вакцин, які вказують на те, що препарати можуть запобігати важким випадкам коронавірусу та зменшити потребу в госпіталізації. Деякі працівники взагалі не мали симптомів, і коронавірус у них виявили лише під час тестування в ході дослідження.

Наприклад, лікарі Університету Північної Кароліни виявили кілька безсимптомних випадків COVID-19 у вакцинованих пацієнтів, яким робили тест на коронавірус напередодні операції чи інших медичних процедур, за словами доктора Девіда Воля.

Девід Воль вважає, що відсутність симптомів, ймовірно, означає, що вакцина виконувала свою роботу: ​​не дати людям страждати від важкого перебігу хвороби, навіть якщо вона повністю не захищає від потенційного інфікування.

У Центрі контролю та профілактики захворювань США є невелика група дослідників, яка вивчає випадки інфікування після отримання вакцини, сказала представник відомства Крістен Нордлунд. Одне з питань, яке розглядають вчені полягає в тому, чи впливають на інфікування після вакцинації конкретні варіанти коронавірусу.

"Наразі немає доказів того, що інфікування COVID-19 після вакцинації відбувається через мутації вірусу", - сказала Нордлунд.

У найближчі кілька місяців Pfizer та Moderna повинні опублікувати дані, які покажуть те, як часто вакциновані люди заражаються вірусом, навіть якщо у них відсутні симптоми. Компанії тестували учасників випробувань вакцин на наявність антитіл до білка-N, який є частиною коронавірусу, але не входить до вакцини. Виявлення цих антитіл означає, що щеплена людина заразилася вірусом.

Інше питання полягає в тому, наскільки ефективні вакцини для людей, імунна система яких була ослаблена іншими супровідними хворобами або надмірним використанням окремих ліків, каже доктор Вільям Шаффнер, експерт-інфекціоніст з Університету Вандербільта. У цих людей можуть траплятися випадки інфікування після вакцинації, оскільки їх організм не може генерувати достатньо стійкої імунної реакції на вакцину.

Лікар у Нью-Йорку, який інфікувався коронавірусом, попри повну вакцинацію, майже два тижні сидів удома на самоізоляції. Він схарактеризував свою хворобу як відносно легку і сказав, що лікувався моноклональними антитілами для боротьби з вірусом. Без вакцини, за його словами, він вважає, що його стан був би гіршим.

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. У лютому вакцинація розпочалася в Україні, для щеплень використовується індійський препарат CoviShield (торгова назва вакцини Oxford/AstraZeneca).

Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі