Вакцина проти коронавірусу створює «глобальну логістичну проблему» — The Guardian

Поділитися
Вакцина проти коронавірусу створює «глобальну логістичну проблему» — The Guardian © 112.ua
Розподіл та транспортування вакцини буде серйозним викликом для країн.

Після того, як фармацевтичні компанії Pfizer та BioNTech заявили про те, що ефективність їхньої вакцини проти COVID-19 становить 90%, уряди багатьох країн почали активно готуватися до масового випуску вакцини, яка повинна зберігатися при температурі -70°С. Така новина на фоні другої хвилі пандемії коронавірусу вселила надію на повернення людства до нормального життя. Але ні для кого не секрет, що спочатку вакцини не вистачить на всіх, тому постає проблема рівномірного та справедливого розподілу вакцини, пише британська газета The Guardian.

"Розподіл та транспортування вакцини буде серйозним викликом для багатших країн. Але ми зобов’язані думати про все населення планети. Менш розвинені країни світу, особливо в Африці на південь від Сахари, Південній Америці та Азії, зіштовхнуться зі ще більш серйозними проблемами", - каже директор консалтингової фірми Kroll Нік Дойл.

Регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я в Африці Матсідізо Моєті заявила про те, що новини про вакцину є обнадійливими, але вони також несуть за собою  "серйозні виклики для африканських країн", особливо це стосується умов зберігання вакцини, що ускладнює можливість її транспортування.

"Особливо гостро проблема стоїть на півдні, де в багатьох сільських регіонах немає навіть спеціальних холодильників для вакцин", - каже професор Бірмінгемського університету Тобі Петерс.

Як тільки буде отримано більше даних клінічних випробувань, Pfizer і BioNTech планують подати заявку на екстрене затвердження вакцини в США та інших регуляторних органах цього місяця і очікують розпочати доставку вакцини до інших країн у грудні.

Сто мільйонів доз вакцини планують отримати США, ЄС розраховує на 200 мільйонів доз, а Велика Британія на 40 мільйонів доз вакцини. Країни Південної Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону також замовили вакцину. Цього року Pfizer планує виготовити 50 мільйонів доз вакцини, а наступного року - ще 1,3 мільярда.

Вакцина повинна транспортуватися у спеціально розроблених компанією Pfizer ящиках, розміром із валізу і наповнених сухим льодом (твердим діоксидом вуглецю). Кожна коробка багаторазового використання вміщує від тисячі до п’яти тисяч доз вакцини. Pfizer заявила, що вакцину можна зберігати до п'яти днів при температурі холодильника 2-8°C.

Ящики, які відстежуються за допомогою GPS, дозволять Pfizer швидше відправляти вакцину.

Логістичні компанії UPS, FedEx та DHL також готуються до організації транспортування вакцин, які потребують зберігання за «ультранизької температури». UPS побудувала дві «морозильні станції», одну в Нідерландах та одну в США, на яких розміщується 600 морозильних камер, кожна з яких може вмістити 48 тисяч флаконів з вакциною.

Німеччина планує створити 60 спеціальних центрів вакцинації, оснащених надпотужними морозильними камерами. У Великій Британії Міністерство охорони здоров’я та соціальної допомоги заявило, що надало лікарям додаткові 150 мільйонів фунтів стерлінгів на підтримку «впровадження вакцини в обіг» протягом найближчих місяців.

Ймовірно, інші вакцини проти коронавірусу, що перебувають на стадії розробки, не потребуватимуть умов зберігання при надто низьких температурах. Для прикладу, вакцина від американської компанії Moderna може зберігатися при температурі -20 ° С.

Представник міжнародної організації UNICEF Джан Ганді заявив про те, що протягом останніх кількох років UNICEF ​​та ВООЗ встановили понад 40 тисяч холодильників для зберігання вакцин у країнах з низьким рівнем доходу, переважно в Африці. UNICEF ​​також придбала сотні мільйонів шприців і зберігає їх на підконтрольних UNICEF ​​складах.

Ініціатива ВООЗ  під назвою COVAX передбачає рівномірний розподіл вакцини між країнами і планує отримати близько двох мільярдів доз вакцин проти коронавірусу до кінця 2021 року. Однак, розподіл вакцини між різними групами населення все ще залишається складною проблемою, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі