Контрабанда в Україні: про що мовчать митники, та не помічають БЕБ і СБУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У митників достатньо даних, щоб довести контрабанду. 

Держава щороку від схем на митниці втрачає до 160 млрд грн. Однак, як доводить дослідження ZN.UA, схеми "сірого" імпорту можна досить легко помітити у митних даних. Тобто, якби було бажання, усі схеми були б вже давно перекриті. Про це читайте у статті Юлії Самаєвої, редакторки відділу економіки ZN.UA"Як упіймати контрабандиста".

Наприклад, митники не могли не помітити, що в Україну стабільно не доїжджають значні партії товарів (див. табл.).

За цілими групами товарів ці неспівпадіння знаходяться регулярно, наприклад, текстиль чи взуття, запчастини і інструменти, будь-яка електроніка.

Чим крім схем можна пояснити, що з усіх запчастин, який виїхали з Китаю до України, доїхало лише 5,4% від партії? Інший приклад, імпорт з В'єтнаму: спортивного взуття виїхало 64,5 тонни, а доїхало - 74 кілограми; пилососів виїхало 35,4 тонни, а не доїхало нічого взагалі, вони просто зникли, як і 4 тонни ноутбуків. Не менш цікаві дані можна помітити і в імпорті з Туреччини - електротехнічного обладнання виїхало 113,7 тонн, а прийшло в Україну лише 19, схожа "біда" трапилась і з джинсовою тканиною, - там теж по дорозі "загубилося" 95% партії.

"Не помітити цього, маючи повний доступ до даних, неможливо. Невже у митників, БЕБ чи СБУ доступу менше, ніж у нас? Ми поділимось, якщо так", - підкреслила автор статті. 

З іншими матеріалами автора можна ознайомитися за посиланням. 
 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі