Таким чином, Туреччина може стати президентською республікою, на зразок Франції.
Ердоган заявляв про необхідність такої реформи ще два роки тому, незабаром після свого обрання президентом.
Противники цієї ініціативи заявляють, що зміна конституції призведе до того, що кермо правління опиняться в руках однієї людини, і посилаються на масові арешти, які пройшли після спроби липневого перевороту як на приклад того, що це може означати на практиці.
Прихильники зміни конституції кажуть, що це спростить систему правління країною.
Сам Ердоган оголосив, що, якщо парламент схвалить зміни до конституції, це питання буде винесено на референдум в 2017 році.
Нагадаємо, що режим надзвичайного стану в Туреччині терміном на три місяці ввели в липні, незабаром після провальної спроби здійснення в країні державного перевороту 15 липня.
Через спробу перевороту, в ході першої хвилі чисток, не менше 60 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважають недостатньо лояльними президентові Ердогану. Станом на 9 серпня у Туреччині через спробу перевороту заарештували 22 тисячі осіб.
Детальніше про наслідки спроби державного перевороту в Туреччині читайте у статті Сергія Данилова "Вікно можливостей Реджепа Ердогана для DT.UA.