Після повномасштабного вторгнення Росії активна дерусифікація культурної спадщини почалася не лише в Україні, а й в інших пострадянських республіках. Однією з них стала Латвія, де місцева влада теж вирішила позбутися згадок про СРСР. Проте не всім жителям це сподобалося. Зокрема, у Ризі більше десяти людей влаштували стихійний несанкціонований протест проти знесення пам’ятника «радянським визволителям». Поліції довелося їх затримати. Про це повідомляє російська служба BBC.
Згідно з інформацією джерела, демонтаж пам’ятника почався вранці 23 серпня. У першій половині дня противників зносу поблизу було небагато. За інформацією правоохоронців, вони поводили себе мирно.
Але вже після восьмої вечора кількість протестуючих почала стрімко збільшуватися. Люди запалювали свічки і клали на місці розташування пам’ятника квіти. Поліція не дозволяла їм цього робити, бо мітинг був несанкціонованим.
Коли кількість присутніх перевищила приблизно 50 осіб, поліція почала відтісняти їх далі від монумента — у глиб парку, де він розташовувався. Противники знесення пам’ятника аргументували власні дії тим, що нібито «просто гуляють», тому правоохоронці не мають права застосовувати до них жодних примусових заходів.
Після дев'ятої вечора конфлікт загострився. Оскільки присутні відмовлялися залишати парк, правоохоронці почали затримувати найбільш активних з них. Понад десять осіб було витіснено у бік автозаку. Затримання цих людей представники поліції аргументували участю у несанкціонованому заході.
Журналісти зазначають, що частина протестуючих прийшла до пам’ятника з радянською символікою, а дехто мав навіть відповідні татуювання.
Нагадаємо, що недавно в рамках декомунізації України в Артемівську знесли пам'ятник більшовику Артему.
Багато хто вже усвідомив, що пам’ятники, вулиці та гуманітарна політика загалом — це також лінія фронту. І якщо ЗСУ озброєні танками й САУ, то громади Харкова, Одеси, Миколаєва та Чернігова, які перебувають під вогнем «братів», — лише своєю позицією. Більше детально про боротьбу України з російським «культурним спадком» читайте в матеріалі Артема Карташова «Дерусифікація» як сигнал Росії: не лізьте, ви тут чужі!»