Спостерігачі відзначили, що вибори були організовані та проведені компетентно і професійно, включаючи день виборів, незважаючи на черги на деяких ділянках і збої в роботі устаткування для голосування.
Згідно з висновками ОБСЄ, динамічна президентська компанія пройшла у відповідності із зобов'язаннями щодо дотримання основних демократичних прав і свобод. Два основні кандидати пропонували виразні політичні альтернативи, але часто вдавалися до різкої риторики та особистих нападок на опонента.
Крім того, один з кандидатів часто робив нетолерантні заяви про жінок, меншин і людей з обмеженими можливостями.
Обидва кандидати в ході кампанії зіткнулися зі скандалами, які спровокували широкі громадські дискусії з приводу їх придатності до праці на посаді президента. Треті кандидати в ході кампанії отримали мінімум уваги.
Спостережна місія ОБСЄ вела моніторинг виборів у США силами 298 виборців на 932 виборчих дільницях в 33 штатах.
Раніше повідомлялося, що кандидат від Республіканської партії і мільярдер з Нью-Йорка Дональд Трамп стане новим президентом США.
Після його перемоги у США почалися акції протесту. Зокрема в Нью-Йорку учасники акції зібралися в Юніон-сквер на площі Колумба, серед інших їх гаслами стали "Дональд Трамп, йди, расист, сексист, анти-гей!" і "Не мій президент".
Аналогічні акції протесту відбулися в Чикаго, Філадельфії, Вашингтоні та Бостоні.