Влада Іраку підтвердила, що занедбаний завод з виробництва хімічної зброї у провінції Мутанна перейшов під контроль бойовиків угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІДІЛ), повідомляє BBC.
На складі збройового комплексу, розташованого за 70 кілометрів на північний захід від Багдада, зберігаються залишки ракет з зарином та інші нервово-паралітичні речовини. Щоправда, експерти ООН та американські фахівці стверджують, що ісламісти не зможуть їх використовувати для створення бойової хімічної зброї.
Ці факти стали відомі завдяки листу, який надіслав Пан Гі Муну представник Іраку в ООН Мохамед Алі Альхакім. Бойовики захопили завод, роззброївши охоронців, ще 11 червня. У результаті захоплення Ірак не в змозі виконати свої зобов'язання щодо знищення хімічної зброї".
Є відомості, що на складі у Мутанні зберігаються 2500 ракет з нервово-паралітичними газами, у тому числі зарином та іпритом. Однак експерти стверджують, що вони деактивовані і не несуть небезпеки.
Екстремісти, які вже місяць продовжують успішний наступ на півночі Іраку, оголосили про створення "Ісламського халіфату" в ніч на 30 червня. Халіфом призначений Ібрагім Авад Ібрагім аль-Бадрі аль-Хусейні, відомий більше під ім'ям Абу Бакр аль-Багдаді. Одночасно оголошено про скорочення назви угрупування до "Ісламської держави".
У свою чергу представник командування іракських Збройних сил Касім Атта виступив із заявою про те, що створення бойовиками ІДІЛ "Ісламського халіфату" на підконтрольних іракських і сирійських територіях є загрозою для всього світового співтовариства.
"Декларація про створення "Ісламського халіфату" - це послання ІДІЛ не тільки Іраку і Сирії, але і всьому регіону, так і всьому світу. Суть цього послання в тому, що ІДІЛ тепер погрожує всім країнам", - попереджає спікер.
Небезпека загрожує в тому числі Європі і США. У складі терористичного угрупування діють близько двох тисяч бойовиків із паспортами західних країн.
В кінці минулого тижня свою стурбованість цією обставиною висловив Барак Обама. "Ми знаємо, що деякі європейці їдуть до Сирії і беруть там участь у бойових діях. Тепер вони можуть з цією метою їхати до Іраку. Потім вони повертаються у свої країни. Бо у них є європейські паспорти, їм не потрібна віза, щоб потрапити до США", - розповів Обама в інтерв'ю телеканалу ABC.
Один з бойовиків з британським паспортом минулого тижня додзвонився у прямий ефір BBC Radio 5 і прямим текстом заявив, що хоче бачити чорний прапор джихаду над Лондоном.
"Якщо я повернуся до Британії, то тільки разом з ісламським халіфатом, який прийшов завоювати Британію, і я прийду, щоб поставити чорний прапор ісламу на Даунінг-стріт, над Букінгемським палацом, над Тауерським мостом і Біг-Беном", - поділився своїми планами той, хто телефонував.
Раніше радикали пообіцяли "відвоювати назад" Іспанію, "завоювати Рим і підпорядкувати собі весь світ". Крім того, ісламісти погрожували відплатою країнам, де, за їхніми словами, утискають мусульман. У списку можна зустріти Індію, Китай, Центрально-африканську республіку, М'янму, "єретичний" Іран і Палестину, під якою, швидше за все, мається на увазі Ізраїль. !zn
Читайте також:
Китайські хакери атакували комп'ютери аналітиків США, щоб прояснити ситуацію в Іраку
Саудівська Аравія розмістила на кордоні з Іраком 30 тисяч військовослужбовців
В Іраку ісламісти захопили кілька нафтових родовищ і одну з найбільших авіабаз