Китайські хакери атакували комп'ютери аналітиків США, щоб прояснити ситуацію в Іраку

Поділитися
Китайські хакери атакували комп'ютери аналітиків США, щоб прояснити ситуацію в Іраку
Якщо раніше хакери цікавилися американськими промисловими секретами, то тепер їх більше хвилює інформація про бойові дії.

Американські експерти знову звинувачують 3 у кібератаках. Цього разу, стверджують у США, китайські хакери атакували аналітичні центри, які займаються питаннями геополітичної ситуації в Азії. Примітно, що було викрадено дані з комп'ютерів тих працівників, які займаються моніторингом ситуації в Іраку, пише агентство Reuters з посиланням на дані компанії CrowdStrike, що займається аналізом інформаційних загроз для великих установ. Атака дивним чином збіглася із загостренням ситуації в цій країні, де владі погрожують бойовики самопроголошеного "Ісламського халіфату".

CrowdStrike підозрює в атаках угрупування Deep Panda, яке вже протягом кількох років тероризує оборонні та фінансові підприємства США. Але якщо раніше хакери цікавилися американськими промисловими секретами, то тепер їх більше хвилює інформація про бойові дії, які ведуть на території Іраку бойовики угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІДІЛ). На початку червня 2014 року бойовики почали наступ на кілька міст на півночі Іраку, а захоплення терористами кількох провінцій і оголошений ними похід на Багдад поставив під загрозу існування державності.

Як повідомив співзасновник CrowdStrike Дмитро Альперович, перші атаки на комп'ютери американських аналітиків відбулися 18 червня - у той же день, коли група терористів напала на нафтопереробний завод у місті Байджі. Експерт нагадав, що Ірак є п'ятим за величиною джерелом нафти для Китаю, в той час як КНР є найбільшим іноземним інвестором іракської нафтовидобувної промисловості. Так що, відзначає аналітик в матеріалі на сайті CrowdStrike, для Китаю цілком природно цікавитися тим, що відбувається в цій країні, а також прагнути заздалегідь дізнатися про можливі заходи реагування США на події. Раніше Вашингтон відправив до Багдаду військових радників, а президент Барак Обама заявив, що США потенційно готові до завдання точкових ударів по ісламістам.

На думку CrowdStrike, з хакерами з Deep Panda співпрацює китайський уряд, сплачуючи за викрадені кібершахраями секрети. За словами Альперовича, це угруповуання - найбільш навчене з тих тридцяти хакерських організацій, відстеженням діяльності яких займається CrowdStrike. На думку експертів, хакери діють дуже вміло, і сліди їхньої діяльності адміністратора мережі виявити дуже важко.

"Це мотивовані команди, які добре фінансуються і роблять усе можливе, щоб отримати необхідну їм інформацію", - попереджає Альперович. Між тим, незважаючи на зростання кількості атак на аналітичні центри, деякі з них можуть дозволити собі підвищувати рівень безпеки. Як повідомив старший науковий працівник Інституту Брукінгса Річард Байтліх, професійний захист від кіберзлочинців обійдеться занадто дорого установам, які існують на держінвестиції.

Джеймс Льюїс з Центру стратегічних і міжнародних досліджень каже, що їхня організація незадовго до заяви CrowdStrike отримувала інформацію про майбутні хакерські атаки. Пошук аналітичних матеріалів, що стосуються Близького Сходу, може бути частиною більш глобальної стратегії, вважає експерт, якого цитує The Washington Post. Цю думку поділяє також колишній працівник Агентства національної безпеки Бенджамін Джонсон. За його словами, хакери можуть зі зламаних комп'ютерів розсилати всім співробітникам аналітичних компаній запити з проханням прислати той чи інший документ і таким чином ознайомитися з результатами багатьох досліджень США.

Зазначимо, що американці неодноразово звинувачували владу КНР в організації хакерських атак, проте МЗС Китаю стверджує, що уряд не займається незаконним здобутком інформації і засуджує хакерську діяльність. У Пекіні заявляють, що у Вашингтона недостатньо доказів, щоб звинувачувати Китай у підтримці кіберзлочинців. Окрім того, КНР звинуватила США в атаках на телекомунікаційну компанію Huawei. Також КНР звинувачувала американські спецслужби у прослуховуванні членів уряду країни, вищого керівництва, представників компаній і корпорацій. !zn

Читайте також:

The Financial Times: Москва веде проти Києва електронну війну

Розробники анонсували альтернативний інтернет, захищений від стеження

Хакери заволоділи персональними даними майже половини американців

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі