Уже дев'ять країн Євросоюзу отримали фіндопомогу для боротьби з наслідками коронавірусу

Поділитися
Уже дев'ять країн Євросоюзу отримали фіндопомогу для боротьби з наслідками коронавірусу Фото: YouTube
Допомога надана в розмірі 14 млрд євро.

Європейська комісія виділила 14 млрд євро дев'яти країнам ЄС в рамках четвертого траншу фінансової підтримки для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу.

Це перша виплата в цьому році за програмою SURE, йдеться в заяві Єврокомісії.

Фінансову підтримку отримали: Бельгія - 2 млрд євро, Кіпр - 229 млн євро, Угорщина - 304 млн євро, Латвія - 72 млн євро, Польща - 4,28 млрд євро, Словенія - 913 млн євро, Іспанія - 1,03 млрд євро, Греція - 728 млн євро та Італія - 4,45 млрд євро.

Надані фінанси дозволить країнам покрити витрати, пов'язані з фінансуванням національних програм скороченого робочого часу, та інші подібні заходи, які вони ввели як відповідь на пандемію коронавірусу.

Це не перша фіндопомогу виділена в Євросоюзі на запобігання наслідки боротьби з коронавірусів. В цілому за програмою SURE 15 держав-членів вже отримали 53,5 млрд євро.

Раніше повідомлялося, що до кінця 2020 року фінансова підтримка, яка надається урядами національним економікам в умовах пандемії коронавірусу COVID-19, в цілому досягла $14 трлн.

Це випливає з доповіді Світового валютного фонду (МВФ), розміщеного на сайті фонду.

З цих наданих коштів $7,8 трлн становлять додаткові витрати і відмова від доходів, а $6 трлн - гарантії, позики та вливання капіталу.

"Підтримка варіювалася в різних країнах в залежності від наслідків потрясінь, пов'язаних з пандемією, і здатності урядів брати позики", - йдеться в дослідженні.

Аналітики МВФ уточнюють, що в розвинених країнах фіскальні заходи підтримки були затверджені на кілька років, в країнах, що розвиваються ці заходи стали короткостроковими.

В цілому фіскальна підтримка, поряд з економічним спадом, привели до зростання державного боргу і дефіциту.

Середній світовий державний борг наблизився до 98% світового ВВП на кінець 2020 року проти 84%, прогнозованими до початку пандемії на ту ж дату.

Раніше Рада ЄС вніс зміни в рекомендації щодо скоординованого підходу до обмежень вільного пересування, у відповідь на пандемію COVID-19.

В ЄС додали нову категорію обмежень, йдеться в заяві на сайті Ради.

Згідно з оновленою рекомендацією, новий колір (темно-червоний) додається до чинних категорій: зелений, помаранчевий, червоний і сірий на щотижневій мапі Європейського центру профілактики та контролю захворювань.

Цей колір буде застосовуватися в районах, де вірус циркулює на дуже високому рівні, в тому числі інші інфекційні штами. Він буде застосовуватися до районів, де сукупний 14-денний рівень повідомлень про випадки COVID-19 становить 500 або більше на 100 000 осіб.

З ростом числа інфекцій і поширенням нових штамів вірусу велика частина ЄС вже в "червоній зоні", тому нові "темно-червоні зони" допоможуть виділити зони з дуже високим ризиком.

Також раніше повідомлялося, що до кінця 2021 року величезна кількість людей може опинитися за межею бідності, і це стосується не тільки бідних країн, а й економічно розвинених держав. Про це йшла мова на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі