Узгодження тексту Газової директиви ЄС показало політичний розкол в Європі — Корсунський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Узгодження тексту Газової директиви ЄС показало політичний розкол в Європі — Корсунський © neurope.eu
Про остаточний текст директиви Німеччина домовилася з Францією, а не з Польщею і країнами Балтії.

Пом'якшення санкцій Сполучених Штатів проти алюмінієвої компанії "Русал" і російського олігарха Олега Дерипаски, як і нещодавнє підвищення кредитного рейтингу Росії агентством Moody's не пройшли непоміченими в світі бізнесу. І федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вчасно заявила про наміри купувати російський газ, пише директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України Сергій Корсунський у своїй статті для DT.UA.

Автор зазначає, що авторитетні експерти розцінили такі кроки, як намір Вашингтону пом'якшити протистояння з Росією, санкційне досьє якої в США включає в першу чергу розслідування "російської справи" спецпрокурором Робертом Мюллером, у другу - Акт Магнітського і справу про отруєння Скрипалів, і лише в третю - Україну.

Корсунський вважає, що Німеччина дуже вчасно устами Меркель заявила про намір і надалі купувати російський газ, який так необхідний країні, яка відмовилася від ядерної енергетики.

"Той факт, що про остаточний текст Газової директиви домовлялися Німеччина і Франція, а не Німеччина з одного боку і Польща з країнами Балтії - з іншого, говорить про багато що. Якщо для повноти картини згадати, що саме Франція зараз відкликала свого посла з Італії, а країни ЄС не змогли узгодити єдину позицію навіть по Венесуелі, стає очевидним - в ЄС є політичний розкол", - пише Корсунський.

Напередодні вирішальної битви прихильники і противники проекту обмінялися запобіжними ударами. Посли США в Данії, Німеччині та ЄС виступили з негативними оцінками "Північного потоку-2". Керівник Бюро енергетичних ресурсів Френсіс Феннон виступив на підтримку України і за реальну диверсифікацію постачальників природного газу в ЄС. Польща, яка протягом довгого часу очолювала боротьбу групи країн ЄС проти "Північного потоку-2", заявила про намір вже найближчим часом повністю відмовитися від російського газу. Європейський парламент фактично визнав посилення залежності ЄС від російського газу у разі реалізації "Північного потоку-2" і закликав до його зупинки.

Дипломат наголошує, що єдиною відповіддю на всі ці зусилля стали заяви спочатку міністра економіки Німеччини Петера Альтмаєра, потім міністра закордонних справ ФРН Хейко Мааса, а потім і самої Меркель про те, що проект "Північний потік-2" - економічний, приватний, на шантаж США Німеччина не погодиться, а занепокоєння інших країн ЄС у Берліні розуміють.

"Тому і вирішили домовлятися. З Францією", - додає Корсунський.

Між тим ще в травні минулого року опублікували доповідь "Сбербанку" РФ, в якій містилися вкрай критичні оцінки цілого ряду проектів "Газпрому", в тому числі "Північного потоку-2". Головний висновок аналітиків "Сбербанку" звучав однозначно: жоден з проектів газового монополіста не має комерційного сенсу, якщо тільки не брати до уваги інтереси будівельних компаній, які їх реалізують, і постачальників труб і обладнання, резюмує дипломат.

Детальніше про те, що стоїть за рішенням Німеччини і Франції щодо "Північного потоку-2" читайте у статті "Німеччина зосереджується" Сергія Корсунського в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі