Меркель оцінила роль Франції у газовій угоді

Поділитися
Меркель оцінила роль Франції у газовій угоді 27 членів ЄС підтримали компромісне рішення Німеччини та Франції © CDU
Канцлер Німеччини підтримала компромісне рішення по Газовій директиві.

Представники країн-членів ЄС домовилися про франко-німецький компроміс, який урегулює введення трубопроводу Nord Stream 2 в транспортну систему ЄС без загрози для проекту. Зокрема, угода дозволить внести виправлення в директиву ЄС, яка дозволить Європейській комісії запровадити більш суворі правила щодо газопроводів, включаючи "Північний потік 2", який з'єднує Німеччину з Росією під Балтійським морем.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель високо оцінила угоду, заявивши, що вона "не була б успішною без німецько-французького співробітництва".

Угода "зробить правову базу ЄС більш послідовною, підвищить прозорість і забезпечить правову визначеність як для інвесторів в газову інфраструктуру, так і для користувачів мережі", - йдеться в заяві держав-членів.

За словами французького чиновника, компроміс був підтриманий 27 з 28 держав-членів, проти яких виступила лише Болгарія. Остаточна версія буде погоджена між державами-членами та Європейським парламентом.

"Прийняття цієї директиви ... дозволить посилити європейський контроль над енергетичними проектами, щоб гарантувати більшу незалежність і суверенітет для Європейського Союзу в енергетичній сфері", - сказав чиновник.

Тим часом у п'ятницю Росія заявила, що США перешкоджають реалізації проекту, прагнучи забезпечити продажі американського газу в Європу.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що США намагаються змусити європейських партнерів купувати американський газ, який приблизно на 30 відсотків дорожче. Такі дії "несумісні з поняттями чесної конкуренції", заявив Пєсков, передає агенція dpa.

Пєсков висловив впевненість, що проект, який спрямований на подвоєння пропускної здатності нинішнього трубопроводу Nord Stream, по якому російський газ надходить до Німеччини, буде завершено.

Будівництво газопроводу Nord Stream 2 в даний час завершено приблизно на чверть.

Проект російського "Газпрому" знаходиться в центрі міжнародної уваги з тих пір, як п'ять років тому Росія анексувала український Крим. Німеччина намагається посилити підтримку проекту щодо будівництва газопроводу. Адміністрація президента США протидіє російському проекту. Посли США в Німеччині, Данії та ЄС у четвер закликала країни Євросоюзу голосувати проти проекту. Адміністрація Трампа неодноразово критикувала угоду між Німеччиною і Росією про будівництво газопроводу "Північний потік-2". У Вашингтоні підкреслювали, що Берлін добровільно ставить себе в залежність від російського газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі